logo
18/06
17/06
16/06
15/06
14/06
2 ...

Працівника МОН, який висміяв незалежність України, звільнили

14-09-2023 18:491943

Працівника МОН, який висміяв незалежність України, звільнили
Фото: Andrii Vasylenko / Facebook

Міністр освіти і науки Оксен Лісовий підписав наказ про звільнення Андрія Василенка з міністерства.

Про це міністр написав у Фейсбук.

«Наказ про звільнення Андрія Василенка підписано. Від завтрашнього дня він більше не обійматиме жодної посади в Міністерство освіти і науки України. Таке рішення ухвалено за результатами дисциплінарного провадження, яке ми порушили у міністерстві напередодні», – написав Лісовий.

Міністр наголосив, що державна служба – це велика відповідальність і це історія про служіння народові своєї держави.

«На моє переконання, жодна людина, яка ставить під сумнів незалежність своєї країни, незалежність, за яку принесено стільки жертв, не має права обіймати державні посади.

Усі наші вчинки мають наслідки. Для Василенка сьогодні — це звільнення», – наголосив Оксен Лісовий.

Нагадаємо, 24 серпня державний експерт в експертній групі з питань цифрової трансформації освіти і науки Андрій Василенко написав у своєму Facebook російською мовою, що у 1991 році український народ нібито нічого не розумів і підтримав Акт проголошення незалежності лише завдяки «пропаганді, якою переконали мешканців УРСР, що варто тільки усунути Союз, так одразу все добре стане».

У дописі він зауважує, що незалежність не всім колишнім країнам СРСР пішла на користь. А незалежність України назвав «кидаловом» і розкритикував листівки, які агітували голосувати за незалежність 1 грудня 1991 року.

Натомість у МОН заявили, що видали наказ про порушення дисциплінарного провадження щодо Василенка. Та додали, що за його результатами відомство вирішуватиме, що робити далі.

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news