logo
30/09
29/09
28/09
27/09
2 ...

У Путіна звинуватили Україну в зриві розведення військ на Донбасі

10-10-2019 18:55428

У Путіна звинуватили Україну в зриві розведення військ на Донбасі
Фото: Українська правда

Помічник президента Росії Юрій Ушаков заявив, що Україна 9 жовтня «за надуманим приводом» обстрілів зірвала розведення сил на Донбасі в районі населених пунктів Золоте і Петровське.

Про це пише російське видання ТАСС, інформує УП.

«Не досягнута поки ще одна домовленість, яка була погоджена на попередніх нормандських самітах в Парижі і Берліні в 2015 і 2016 роках про розведення сил в населених пунктах Золоте і Петровське. Українська сторона вчора під надуманим приводом порушення режиму припинення вогню не стала приступати до практичної частини розведення», – заявив Ушаков.

За словами Ушакова, після розведення «можна буде більш конкретно говорити про терміни проведення саміту в нормандському форматі».

Розведення сил в Петровському і Золотому одна з умов для проведення саміту.

«Перед цим (самітом) потрібно узгодити підсумки можливих рішень, які будуть прийняті на вищому рівні. Без ретельної підготовки, ми вважаємо, що такий саміт не приніс би необхідних результатів, а навпаки, дав би якийсь неправильний сигнал.

Саміт заради саміту не потрібен, необхідні конкретні результати по реалізації Мінських угод. Ми до цього готові», – скзав Ушаков.

Як відомо, 30 червня завершилося розведення сил і засобів на ділянці в районі Станиці Луганської.

Нагадаємо, як заявив міністр закордонних справ Вадим Пристайко, розведення військ у Петрівському та Золотому, яке мало розпочатися 7 жовтня, не відбудеться, оскільки бойовики порушили домовленість.

У Міноборони заявили, що розведення військ можливе лише після тижня «тиші».

Водночас, бойовики продовжують гатити по ділянці «розведення» військ біля Золотого.

Напередодні прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що Кремль має певний вплив на бойовиків на Донбасі, але гарантувати відведення військ він не може.

Водночас, МЗС РФ закликало Україну до розведення військ у Золотому і Петровському, яке мало розпочатись 7 жовтня, незважаючи на обстріл з боку російських бойовиків.

Leopolis.news