Депутати Львівської міськради проти Закону про ринок землі

http://leopolis.news/post/9291/deputaty-lvivsko-miskrady-proty-zakonu-pro-rynok-zemli

10/10/2019

З таким зверненням на пленарному засіданні Львівської міської ради виступила депутатка фракції БПП «Солідарність» Уляна Пак.

Депутати переконані, що сьогодні відсутні ринкові механізми, які повинні допомогти у формуванні ціни на землю. Відсутність механізму, програми цільового кредитування національного українського сільськогосподарського товаровиробника, зокрема, і малих фермерських господарств - ставить сільського господаря у неможливість конкуренції перед агрохолдингами та корпораціями, що мають можливість користуватися залученими іноземними інвестиціями. Є ціла низка проблем, які роблять відкриття ринку землі в теперішні умовах вкрай небезпечним.

Петро Адамик – голова фракції БПП «Солідарність» – переконаний, що саме земля є найбільшим надбанням українців:
«Ми глибоко переконані, що земля має бути ресурсом розвитку всієї країни, а не об’єктом наживи для «обраних». Саме тому, усім нам, належить зробити свій вибір між поспішним відкриттям ринку земель сільськогосподарського призначення і комплексною земельною реформою. Ми обираємо друге – ґрунтовну реформу, якої Україна чекає вже 28 років».

Більше того, за умов бойових дій на сході України при відкритті ринку землі є ризик втрати територій. Депутати ЛМР доречно зауважили, що сьогодні не можуть реалізувати своє право учасники АТО/ООС, яким держава гарантувала отримання земельних ділянок в рамках безоплатної приватизації, не говорячи про дотримання умови Конституції, де кожен громадянин України має право на земельну ділянку.

Поспішна реформа, не підтримана суспільством, не матиме успіху й остаточно підірве довіру людей до влади, що загрожує новим соціально – політичним потрясінням.

Публікацію підготовлено в межах програми висвітлення діяльності Львівської міської ради, її виконавчих органів, посадових осіб і депутатів.

Leopolis.news