logo
13/07
11/07
10/07
09/07
04/07
03/07
02/07
28/06
27/06
25/06
2 ...

Речник Уряду Польщі: Закон про допомогу громадянам України тимчасовий і думаю, що він не буде продовжений

19-09-2023 17:301139

Речник Уряду Польщі: Закон про допомогу громадянам України тимчасовий і думаю, що він не буде продовжений
Фото: Вікіпедія

«Давайте пам’ятати, що ці норми тимчасові і закінчуються на початку наступного року. Тому в цьому немає нічого постійного, тільки на період триваючого збройного конфлікту, і термін дії цих правил просто закінчиться в наступному році», – заявив прес-секретар уряду Пьотр Мюллер в понеділок увечері. 

Про це повідомляє польський інформаційний сайт Тysol.pl.  

Речника польського уряду Пьотра Мюллера в програмі «Гість подій» на Polsat News запитали про справу скарги України проти Польщі, поданої до Світової організації торгівлі. Він підкреслив, що рішення України не справляє враження на Варшаву і Польща не має наміру скасовувати ембарго, введене проти Києва.

Речник польського уряду також звернув увагу на важливий документ – «Закон про допомогу громадянам України», який набув чинності на початку 2023 року.

«Давайте пам’ятати, що норми тимчасові і закінчуються на початку наступного року. Нічого не дається назавжди, тільки на період триваючого збройного конфлікту і термін дії норм закону просто закінчиться на початку наступного року. На даний момент немає рішення про продовження того, що є в законі»,– підкреслив Мюллер.

У нормах цього закону говориться про «особливі правила легалізації перебування громадян України, які прибули на територію Республіки Польща у зв’язку з військовими діями, проведеними на території цієї країни, та громадян України, які мають Карту Поляка, які разом зі своїми найближчими родичами прибули на територію Республіки Польща у зв’язку з військовими діями». Закон про допомогу громадянам України також регулює правила, що стосуються реєстрації, проживання, медичної та соціальної допомоги та доступу до освіти для людей, які знайшли притулок у Польщі після початку війни.

Михайло МОЛОКУС, Leopolis.news