США також навчатимуть українських пілотів на F-16 – Остін

http://leopolis.news/post/93015/ssha-takoj-navchatymut-ukranskyh-pilotiv-na-f-16--ostin

19/09/2023

Про це повідомив керівник Пентагону Ллойд Остін на відкритті 15-го засідання контактної групи з питань оборони України у форматі «Рамштайн». 

«Я вдячний багатьом друзям, які присутні сьогодні, включно з Данією, Естонією, Німеччиною, Люксембургом, Нідерландами та Польщею, за те, що вони взяли участь у коаліціях. Ці коаліції займаються конкретними засобами, такими як танки Leopard, навчання F-16 та інформаційними технологіями. Пізніше сьогодні ми почуємо оновлення їхньої роботи. 

І щоб посилити довгострокову підтримку України з боку цієї групи, я з гордістю повідомляю, що Сполучені Штати доповнюють коаліцію з підготовки F-16 навчанням у США», – сказав Остін.

Як повідомив раніше журналіст «Голосу Америки» Остап Яриш з посиланням на представників Пентагону, спочатку пілоти Повітряних сил ЗС України пройдуть мовну підготовку у Техасі. За його словам, очікується, що освоєння англійської мови триватиме приблизно п’ять тижнів, після чого почнеться навчання вже безпосередньо на американських бойових літаках F-16.

Попередньо, це буде багатомісячна програма підготовка українських військових, яка проходитиме в Аризоні.

Як відомо, підготовка українських пілотів на американських F-16 уже розпочалася. Навчання відбуватиметься у Британії, Нідерландах, Данії, Румунії та Швеції.

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news