logo
22/07
21/07
2 ...

Укрзалізниця вирішила закупити 44 пасажирські вагони

21-09-2023 16:47790

Укрзалізниця вирішила закупити 44 пасажирські вагони
Фото: vctr.media (ілюстративне)

Укрзалізниця продовжує системно працювати над оновленням рухомого складу для перевезення пасажирів і оголошує новий тендер на закупівлю 44 пасажирських вагонів за кошти держбюджету.

Про це повідомляє пресслужба Укрзалізниці.

Ця кількість дасть змогу сформувати до 3 поїздів класу «Нічний експрес» повністю з нових вагонів: по 6-7 вагонів купейних (20 загалом), по 3 СВ (9 загалом) та в кожний склад потягу — по вагону, призначеному для перевезення пасажирів з інвалідністю (3 загалом). Також передбачена закупівля і 9 плацкартних вагонів (по 3 на потяг). Зазвичай «Нічні експреси» формувались лише з вагонів купе та СВ, але в оновленому форматі будуть додані й плацкартні вагони, щоб розширити можливості перевезення в найбільш соціально значущому сегменті.

Вагони будуть обладнані вакуумними туалетами, сповивальними столиками, розетками та USB-портами для швидкого заряджання гаджетів, електронними табло, кавоварками, а вагони для перевезення пасажирів з інвалідністю матимуть підіймальні платформи для комфортної посадки пасажирів на кріслі колісному. Крім того, двері пасажирських купе у купейних вагонах та вагонах СВ будуть обладнані системою сигналізації та кнопкою блокування дверей для більшої безпеки пасажирів, передбачено також систему відеоспостереження.

Нові плацкартні вагони будуть закуплені вперше з 2008 року.

Минулого тижня Уряд ухвалив зміни до Порядку використання бюджетних коштів за програмою оновлення пасажирського рухомого складу. Ці зміни відображено в умовах тендеру, щоб залучити на нього виробників і забезпечити всі умови для результативної закупівлі — на відміну від минулого тендеру, який проводився згідно з попереднім Порядком. Загальна орієнтовна сума закупівлі становить 1 млрд 951 млн грн, а отримати нові вагони в рамках угоди Укрзалізниця планує до кінця 2025 року.

Підготував Володимир Піняжко, Leopolis.news