logo
04/04
03/04
02/04
01/04
2 ...

Ексрадник Пентагону застеріг Україну, що «формула Штайнмаєра» є пасткою

11-10-201949

Ексрадник Пентагону застеріг Україну, що «формула Штайнмаєра» є пасткою

Майкл Карпентер застеріг, що «формула Штайнмаєра», яку Європа хоче нав'язати Україні, зосереджується на скасуванні відповідальності РФ за війну й примусі Києва вести справи зі ставлениками Кремля на Донбасі.

Про це екзаступник помічника міністра оборони США, а нині старший директор Центру дипломатії та глобальної взаємодії сказав у коментарі «Укрінформу».

«Це дуже небезпечний шлях», – охарактеризував експерт спроби нав'язати Україні сценарій за так званою «формулою Штайнмаєра».

За його словами, тодішній глава МЗС Німеччини насправді запропонував забути надважливі передумови, прописані в Мінських угодах 2015 року, та одразу перейти до виборів на Донбасі й надання спеціального статусу окупованим територіям. Як уточнив експерт, йдеться про припинення вогню на Донбасі, виведення важкого озброєння і військ, а також забезпечення присутності місії ОБСЄ на окупованих територіях Донбасу та відновлення суверенітету України.

«Без повернення контролю за міжнародним кордоном, Україна не матиме суверенітету на цих територіях. Це надзвичайно важливо», – підкреслив Карпентер.

Крім того, він звернув увагу на те, у який спосіб запроваджується концепція формули Штайнмаєра.

«У контексті міжнародних дискусій це зводиться до тиску на Україну, а не Росію. Адже і президент Макрон, і канцлер Меркель зосереджують розмову на тому, чого очікувати від спеціального статусу (Донбасу – ред.)», – зауважив ексрадник Пентагону.

Він підкреслив, що в цій риториці зовсім не звертається увага на роль Росії в переговорах.

«Це дуже прикро, і я думаю, що наступний саміт у Нормандському форматі, відверто, стане чимось на кшталт пастки для України», – зауважив Карпентер.

За його словами, Росія, навпаки, лише виграє при такому розвитку подій, оскільки такий підхід виводить Москву з-під відповідальності як сторону та підбурювача конфлікту.

«Ця формула примушує Україну говорити напряму із сепаратистами. Це програш для України, тому що сепаратисти відмовляться виконувати те, що ми вважаємо вільними й справедливими виборчими процедурами, а Росія говоритиме: «Ну ви ж маєте домовлятися з цими людьми на цих територіях. Нас там немає, говоріть з ними», – зазначив експерт.

Він додав, що міжнародне співтовариство, зі свого боку, тиснутиме на український уряд. «Мовляв саме вони (сепаратисти – ред.) контролюють цю територію, тож робіть все, що можна», – зауважив Карпентер. 

Leopolis.news