25-09-2023 15:261304
53 народні депутати добровільно подали майнові декларації за 2021 рік. За 2022 рік їхня кількість іще менша – 38. Про це повідомляє Рух ЧЕСНО. У цьому списку лише двоє народних депутатів з Львівщини.
Найбільша кількість добровільних декларацій надійшла до НАЗК від фракції влади – «Слуги народу», а за відсотком від загальної чисельності фракції чи групи – від представників «Відновлення України» та «Довіри».
Львівщину у Верховній Раді України представляють загалом 25 народних обранців. І лише двоє з них подали декларації за 2021 та 2022 рік. Цими доброчесними нардепами стали єесівці Степан Кубів та Михайло Бондар.
Не подали декларацій Михайло Цимбалюк з фракції «Батьківщина», члени фракції «Голос» Наталія Піпа, Роман Лозинський, Галина Васильченко та Ярослав Рущишин, члени депутатської групи «Партія «За майбутнє» Тарас Батенко та Ярослав Дубневич, єесівці Микола Величкович, Микола Княжицький, Олег Синютка, Андрій Лопушанський, Андрій Парубій, Софія Федина, члени фракції «Слуга народу» Святослав Юраш, Орест Саламаха, Юрій Камельчук, Ростислав Тістик, Євген Петруняк, Остап Шипайло, члени депутатської групи «Довіра» – львівські мажоритарники Павло Бакунець та Андрій Кіт, члени фракції партії «Опозиційної платформи – За життя» Тарас Козак та Юрій Загородній.
Нагадаємо, що Верховна Рада України схвалила закон про е-декларування з урахуванням вето президента Володимира Зеленського. Нардепи ухвалили відповідне рішення на засіданні 20 вересня. Пропозицію президента підтримав 341 парламентар.
Реєстр е-декларацій відкриють через 60 днів після набуття чинності законом. Відповідно до ухваленого закону декларанти зобов’язані подати декларації до 31 січня 2024 року за попередні роки та до 31 березня 2024-го за поточний рік.
Маркіян ВОЙТОВИЧ, Leopolis.news