logo
27/11
24/11
2 ...

ДБР відкрило справу проти Садового: йому «світить» 12 років тюрми – ЗМІ

27-09-2023 12:472280

ДБР відкрило справу проти Садового: йому «світить» 12 років тюрми – ЗМІ
Фото: Цензор.НЕТ

Державне бюро розслідувань поновило справу, яку міський голова Львова Андрій Садовий спішно закривав у Національному антикорупційному бюро у перші дні повномасштабного вторгнення. Йдеться про скандальний продаж ділянки на кільцевій дорозі під індустріальний парк М10, будівництво якого завершує компанія Dragon Capital.

Про це повідомив журналіст та депутат Київської облради Володимир Горковенко у колонці «Цензор.НЕТ».

Зокрема, за словами журналіста, йдеться фактично про поновлення кримінального провадження від 21.07.2015 року, відкритого Національним антикорупційним бюро і закритим 3 березня 2022 року в перші тижні повномасштабного вторгнення.  

«Мера звинувачують у цілому букеті зловживань – від розтрати майна громади на декілька десятків мільйонів гривень до зловживання владою і службового підроблення. Найбільший строк покарання за цими статтями – до 12 років тюрми», – пише Горковенко.

Він відзначає, що справа земельної ділянки під індустріальний парк поблизу Львова тягнеться уже майже 10 років. У 2015 році Львівська міська рада за наполяганням мера ухвалила низку сумнівних рішень щодо наділу площею 23,5 га в промисловій зоні «Рясне-2».

Спочатку це була взагалі ділянка, яка належала сусідньому селу. Далі рішення про виділення в оренду, а потім і виставлення на продаж проводили з низкою порушень. Конкурс на оренду навмисне проводили за скороченою процедурою, щоб в ньому взяв участь один учасник, який навіть не подав повного пакета документів. Продаж взагалі провели без конкурсу за заниженою щонайменше на 40 млн грн ціною (за іншими даними – на 90 млн грн)

Додаткових збитків завдано було відсутністю орендних платежів, а також податкових відрахувань через те, що інвестор так і не почав роботу. Не було створено робочі місця і не були сплачені податки в бюджети всіх рівнів у сумі близько 2 млрд грн.

У 2020 році, за словами журналіст, ймовірно поклавшись на гарантії від Садового, ділянку перекупила інвестиційна компанія Dragon Capital.

3 березня 2022 року Садовий нібито домагається закриття кримінального провадження щодо зловживань на ділянці з майбутнім індустріальним парком.

Справа, яку відкрило ДБР, за словами журналіста, будуватися не лише на напрацюваннях НАБУ, але й на нових подробицях порушень у процедурі виділення і продажу ділянки.

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news