logo
13/06
12/06
11/06
2 ...

Захист енергооб’єктів в Україні до зими буде ще міцнішим і ефективнішим – Шмигаль

27-09-2023 16:03682

Захист енергооб’єктів в Україні до зими буде ще міцнішим і ефективнішим – Шмигаль
Фото: Урядовий портал

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Україна реалізує проєкти захисту енергооб'єктів, які ніхто у світі досі не робив.

Про це прем'єр повідомив під час форуму «Майбутнє української енергетики».

«Україна сьогодні має значно більшу кількість і потужність систем ППО. Минулого року не було ні Patriot, ні NASAMS, ні IRIS-T, ні SAMP-T, ні багатьох інших систем. Наша ППО стала ще більш комплексною і досвідченою. Продовжуємо працювати над її розвитком. До зими вона буде ще міцнішою, ще сильнішою й ефективнішою», — підкреслив Денис Шмигаль.

Другий фактор, за словами прем’єра, – у росії стало менше ракет, а спроможність агресора виробляти їх значно нижча, ніж ворогу хотілося б.

«Проведена велика ремонтна кампанія. І це третій фактор. Маємо сьогодні в роботі 7 атомних енергоблоків, ще 2 завершують ремонтну програму. Енергоблоки ТЕС і гідроагрегати ГЕС будуть у роботі до початку зими. Станом на сьогодні ми також відремонтували понад 80% магістральних мереж», – відзначив очільник уряду.

Четвертий фактор – захист енергооб’єктів. Як зауважив прем’єр, зведено багаторівневий захист: пасивний та активний. За його словами, Україна робить проекти, які ніхто у світі досі не робив. Продовжується робота над децентралізацією енергосистеми.

П’ятий фактор – системна робота з міжнародними партнерами. Денис Шмигаль подякував за швидкі рішення, які посилили спроможність і стійкість нашої держави.

«Партнери надали $2,3 мільярда на відновлення та захист енергетики. Ми також розширили можливість для імпорту електроенергії з ЄС більш ніж удвічі: з 500 МВт до 1200 МВт», – сказав прем’єр.

Шостий фактор – достатня кількість енергоресурсів. За словами прем’єра, за перше півріччя пробурено 157 тисяч метрів нових свердловин. 

«Збільшуємо видобуток. Вперше пройдемо зиму, як обіцяє «Нафтогаз», за рахунок нашого власного газу. Показник видобутку «Укргазвидобування» сягнув найвищого показника за три роки. Активно працюємо над розвитком концепції «Україна – газовий сейф Європи». Переконаний, що вже сьогодні 15 млрд кубометрів газу, які є в наших сховищах, стануть надійним підґрунтям для проходження опалювального сезону», – наголосив Шмигаль.

Leopolis.news