logo
07/07
2 ...

Пристайко: Майже третина українських послів зараз у стані перезатвердження

13-10-2019936

Пристайко: Майже третина українських послів зараз у стані перезатвердження
Фото: radiosvoboda.org

Третину українських послів в іноземних державах зараз «перезатверджують» президент і Міністерство закордонних справ України.

Про це заявив глава українського МЗС Вадим Пристайко в інтерв'ю Радіо Свобода.

«Ротація відбувається прямо зараз. На сьогоднішній момент близько 30 послів потребують заповнення цих посад. При загальній кількості трошки більше 90. Це серйозна робота. Майже третина послів вже зараз у стані перезатвердження», – заявив Вадим Пристайко.

За його словами, низка випадків «давно вимагала уваги» українського МЗС, адже є посли, призначені ще третім президентом України Віктором Ющенком.

«Тобто можете собі уявити, як довго цей процес не був переглянутий. І це якраз та робота, яку ми зараз активно виконуємо. Тут немає в більшості випадків якогось політичного підґрунтя, є необхідність просто повертати людей, щоб вони відчували зв'язок із батьківщиною і не забували, на яку країну працюють», – продовжив Вадим Пристайко.

На запитання, чи можна говорити про кадровий голод, він відповів, що МЗС України є «доволі стабільним органом, який знає, як існувати в стані постійних ротацій».

«У нас у середньому чотири роки людина є за кордоном, два роки – тут. І ми у принципі адаптувалися. Є певне зростання кар'єрне людей, і готуються нові і нові кадри. Але завжди не вистачає. Це загальна хвороба будь-якої системи, включаючи українську дипломатичну службу. Ми шукаємо кадри не тільки всередині себе, ми готові залучати підготовлених людей зі знаннями не тільки мов. Нам дуже важливі зв'язки з реальним бізнесом, із культурним середовищем, з експертним, нам важлива здатність людини керувати колективом, здатність протистояти викликам, які існують. І, повірте, цих викликів багато дуже буває», – розповів глава МЗС.

Він уточнив, що потрібні українські посли в Іраку, в Лівії, в африканських країнах.

«Нам потрібні посли зі знанням рідкісних мов і розумінням китайської, японської, корейської, індонезійської. Не так просто знайти цих унікальних людей. Узагалі посол – це штучний товар», – додав Вадим Пристайко.

Він також повідомив, що найближчим часом Україна обговорить з американською стороною кандидатуру посла у США.

Leopolis.news