logo
05/06
04/06
03/06
02/06
2 ...

Рябошапка скерував до Ради подання на нардепа Дубневича

17-10-2019117

Рябошапка скерував до Ради подання на нардепа Дубневича
Фото: УНІАН

Генеральний прокурор Руслан Рябошапка сьогодні, 17 жовтня, підписав подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата України Ярослава Дубневича та скерував його на розгляд Верховної Ради.

Про це повідомляє пресслужба ГПУ.

Зазначається, що генпрокурор просить Раду дати дозвіл на притягнення до кримінальної відповідальності нардепа, адже є достатньо доказів для повідомлення йому про підозру у привласненні, розтраті майна або заволодінні ним шляхом зловживання службовим становищем.

«За версією слідства, ці діяння спричинили збитки у розмірі 93 млн 277 тис. грн», – йдеться у повідомленні.

Зокрема, слідством зібрано достатньо доказів, які дають підстави підозрювати, що, будучи народним депутатом України восьмого скликання та, перебуваючи на посаді Голови Комітету ВР з питань транспорту, він був обізнаним про фінансовий стан ПАТ «Укрзалізниця», зокрема його потреби при проведенні державних закупівель, а також мав вплив на засновників та посадових осіб ПАТ, яке є єдиним виробником стрілочних переводів, башмакоскидачів, пристроїв зрівнювальних, рамних рейок, хрестовин, контррейкових рейок та комплектів роздільного скріплення.

«Докази свідчать про те, що вказана особа зі спільниками вивчила та проаналізувала попит і ціни на ринку стрілочних переводів та прийняла рішення заволодіти коштами Філії «Центр забезпечення виробництва» ПАТ «Укрзалізниця».

Зокрема, слідство вважає, що кошти були отримані контрольованими народним депутатом та його спільниками юридичними особами через узгоджене завищення ціни під час реалізації стрілочної продукції на адресу Філії, при цьому народним депутатом неодноразово було використано своє службове становище в інтересах пов’язаних з ним осіб. В подальшому грошові кошти були використані спільниками на власний розсуд», – йдеться у повідомленні.

У повідомленні ГПУ прізвища нардепа не вказується. Водночас у розслідуваннях НАБУ фігурують власне компанії Дубневичів та посадовці «Укрзалізниці». Збігається і сума збитків – 93 млн 277 тис. грн, відзначає УП.

Нагадамо, згідно закону притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата України, його затримання або обрання стосовно нього запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою чи домашнього арешту не може бути здійснено без згоди Верховної Ради України.

Раніше повідомлялось, що  Укрзалізниця передала до правоохоронних органів матеріали щодо мільйонних збитків, яких вона зазнала при купівлі анкерів у дилерів ТОВ «Корпорація КРТ» братів Богдана та Ярослава Дубневичів.

Leopolis.news