logo
29/05
28/05
27/05
26/05
24/05
23/05
22/05
2 ...

Замість прапорщика – штаб-сержант: Рада ухвалила запровадження нових військових звань

17-10-2019645

Замість прапорщика – штаб-сержант: Рада ухвалила запровадження нових військових звань
Фото: Ілюстративне

Верховна Рада, сьогодні, 17 жовтня, під час засідання проголосувала за закон щодо запровадження нових сержантських звань у Збройних Силах України відповідно до колонки «NATO Code» згідно з STANAG 2116.

Відповідний законопроект № 0906 підтримали 278 народних депутатів, повідомляє Ukrainian Military Pages.

Окрім удосконалення вертикалі професійного сержантського корпусу, нові звання є необхідною умовою для переходу ЗС України на американську систему грошового забезпечення, що зокрема передбачає відмову від посадових окладів та визначає базовою виплатою для нарахування грошового забезпечення оклад за звання із урахуванням вислуги у ньому.

Також закон спрямований на упорядкування дисциплінарних повноважень посадових осіб, врегулювання деяких питань повсякденної діяльності, визначення прав та обов’язків сержантського складу та деяких інших посадових осіб, які не було визначено до цього. Крім того, у військових частинах, запроваджуються Книги пам’яті куди включатимуться відомості про воїнів, які загинули під час виконання військового обов’язку.

Нова шкала звань, що запроваджується:

Нове військове звання «рекрут» є тимчасовим військовим званням громадянина, який проходить випробувальний термін щодо прийняття на військову службу за контрактом, до прийняття ним Військової Присяги.

З метою врегулювання питань пенсійного забезпечення громадян, які були звільнені зі служби до набрання чинності цим законом, прирівнюються попередні та нові військові звання рядового, сержантського і старшинського складу в таких співвідношеннях:

Звання «рекрут», «старший майстер-сержант», «старший майстер-старшина», «головний майстер-сержант» та «головний майстер-старшина» визначаються такими, що не мали еквівалентів у попередньому переліку військових звань.

Також закон змінює граничний вік перебування на військовій службі для сержантів, що усуває проблему коли сержант за законом не може дослужитися до пенсії у зв'язку із колізією чинного законодавства.

Відповідно граничний вік перебування на військовій службі встановлюється*:

  • для військовослужбовців рядового, молодшого сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, – до 45 років;
  • для військовослужбовців старшого сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, – до 50 років;
  • для військовослужбовців вищого сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, – до 55 років;

* Зауваження. Зміни граничного віку стосуються лише мирного часу (чинна норма 45 років для всіх солдатів та сержантів). Наразі ж діє особливий період і до його закінчення граничний вік для всіх військовослужбовців встановлений у 60 років (стаття 22 ЗУ «Про ВОіВС»).

Leopolis.news