logo
29/02
28/02
26/02
25/02
24/02
23/02
2 ...

Єврокомісія пригрозила покарати Польщу за блокаду кордону – ЗМІ

16-11-2023 12:40683

Єврокомісія пригрозила покарати Польщу за блокаду кордону – ЗМІ
Фото: Reuters

Якщо польська влада не вирішить проблему блокування прикордонних переходів з Україною, Європейська комісія може розпочати каральну процедуру проти Польщі.

Про це пише «Європейська правда» із посиланням на RMF FM.

Як зазначають ЄК, польська влада зобов'язана забезпечити потік товарів з України через так звані «коридори солідарності». Польська влада повинна за законодавством ЄС забезпечити вільний рух українських вантажівок на прикордонних переходах, каже речник Єврокомісії. 

Дехто в ЄК вважає, що польська влада робить не все, щоб вирішити проблему і припинити протест польських перевізників, і Брюссель явно втрачає терпіння. 

RMF FM також повідомляє із посиланням на неофіційні джерела, що у Єврокомісії розглядають питання про порушення польською владою регламенту ЄС щодо лібералізації торгівлі з Україною, дію якого нещодавно було продовжено до червня 2024 року. Наразі Єврокомісія має дослідити правові підстави для запуску каральної процедури.

Офіційно ЄК не хоче коментувати заходи, які вона може вжити проти польської влади, оскільки запевняє, що переговори з Польщею та Україною тривають.

«Європейська комісія все ще перебуває в контакті з владою обох країн, ми не можемо коментувати потенційні заходи, оскільки дискусії тривають», – повідомив речник ЄК.

До поляків, які блокують кордон від українських перевізників, пропонують застосувати санкції – петиція

 

Як повідомляли, з 6 листопада учасники акції на території Польщі перекривають рух вантажівкам на трьох напрямках.

Одна з головних вимог організаторів протестів – повернення до практики видачі дозволів для українських вантажоперевізників і зменшення їхньої кількості від довоєнного рівня, коли видавали до 200 тис. дозволів на рік. Крім того, перевізники хочуть, щоб порожні польські вантажні автомобілі, які повертаються з України до Польщі, могли проїжджати кордон без еЧерги і не чекаючи 10-12 днів. Також, перевізники вимагають посилити правила перевезення за ЄКМТ (сертифікат Європейської конференції міністрів транспорту).

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news