logo
29/02
28/02
26/02
25/02
24/02
23/02
2 ...

У Китаї запевняють, що переговори Сі Цзіньпіна та Байдена не змінили їх бачення щодо війни в Україні

16-11-2023 17:00763

У Китаї запевняють, що переговори Сі Цзіньпіна та Байдена не змінили їх бачення щодо війни в Україні
Фото: china-embassy.gov.cn

Речниця МЗС Китаю Мао Ніо прокоментувала переговори лідера КНР Сі Цзіньпіна та президента США Джо Байдена щодо війни рф проти України.

Її заяву опублікували на офіційному сайті посольства Китаю у Сполучених Штатах.

Відповідаючи на питання журналістів, Мао Нін сказала: «Дійсно, обидва президенти обмінялися думками щодо міжнародних і регіональних питань, що становлять спільне занепокоєння, включаючи кризу в Україні та палестино-ізраїльський конфлікт. Позиція Китаю в обох питаннях є чіткою та послідовною. Ми стоїмо на стороні рівності та справедливості та залишаємось відданими сприянню переговорів про мир та деескалацію».

На питання, чи можна вважати зустріч Сі і Байдена у Сан-Франциско початком розрядки між двома країнами, речниця МЗС Китаю відповіла:

«Зустріч на вищому рівні має велике значення в тому сенсі, що вона визначила напрямок і накреслила схему майбутнього розвитку китайсько-американських відносин. Це була зустріч для двох сторін, щоб зміцнити довіру, усунути побоювання, вирішити розбіжності та розширити співпрацю. Ми сподіваємося, що США працюватимуть з Китаєм у тому ж напрямку для подальшої консолідації основи двосторонніх відносин і сприяння міцному та стабільному розвитку наших зв’язків».

Як повідомляли, Президент Китаю Сі Цзіньпін заявив, що Китай надішле нових панд до Сполучених Штатів, назвавши їх «посланцями дружби між китайським і американським народами».

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news