logo
21/02
20/02
19/02
2 ...

Моторошна знахідка: у Дрогобичі виявили нові захоронення жертв політичних репресій НКВС (ФОТО, ВІДЕО)

17-10-201946

Моторошна знахідка: у Дрогобичі виявили нові захоронення жертв політичних репресій НКВС (ФОТО, ВІДЕО)
Фото: Дрогобицька міська рада

Сьогодні, 17 жовтня, офіційно підтвердили що останки, виявлені позаду будівлі, де колись була в’язниця НКВС на вулиці Стрийській, 3 у Дрогобичі, належать жертвам політичних репресій.

Про це повідомляється на сайті Дрогобицької міської ради.

Зокрема, на території саду, де з 15 жовтня фахівці меморіально-пошукового центру «Доля» проводять пошуково-ексгумаційні дослідження, вже знайдено останки 6 осіб із виявлених 13 захоронень.

Фахівці та історики передбачають, що цих осіб було вбито у 1939-1941 роках або після 1944-го року. Ці висновки зроблені з того, що у черепах наявні кульові отвори в частині потилиці. З огляду на хаотичність розташування останків, фахівці припускають, що захоронювали тіла в нічну пору в кілька етапів. Також виявлено рештки взуття, одягу та кулі від зброї, якою у ті часи володіли НКВДисти.

Як наголосив під час брифінгу Святослав Шеремета — директор меморіально-пошукового центру «Доля», за фактом злочину скеровано звернення про відкриття кримінального провадження до місцевої поліції. Останки мають оглянути експерти. Роботи триватимуть ще декілька тижнів.

Роботи проводять на підставі звернення та ініціативи Дрогобицької міської ради та активних громадян міста.

Також в ході брифінгу виступили Мирон Бучацький — дрогобичанин, який у 1990-му році ініціював розкопки на території теперішнього Меморіального комплексу «Тюрма на Стрийській» та Василь Ільницький — доктор історичних наук, доцент, завідувач кафедри історії України Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка.

Leopolis.news