logo
29/02
28/02
26/02
25/02
24/02
23/02
2 ...

У Пентагоні наголосили на важливості надання Україні запчастин до F-16

17-11-2023 16:50516

У Пентагоні наголосили на важливості надання Україні запчастин до F-16
Фото: defense.gov

Міністерство оборони США бере участь у навчанні українських пілотів на F-16 та має на меті забезпечити наявність запасних частин для підтримки літаків, які відправлять в Україну.

Про це повідомляється на сайті Пентагону. 

Як зазначається, раніше Держдеп заявив про готовність схвалити передачу Україні літаків F-16 американського виробництва третіми сторонами. Нідерланди, Данія та Норвегія оголосили про намір зробити саме це, вилучивши літаки зі своїх власних флотів.

Щоб переконатися, що українці успішно керують цими F-16, українські пілоти тренувалися в США та Європі як з експлуатації польотів, так і з технічного обслуговування.

«Але як тільки ці F-16 потраплять в руки українців, підтримка не припиниться. Потрібні будуть запасні частини, щоб гарантувати, що вони зможуть працювати і продовжувати використовувати літати. Сполучені Штати також готові зробити це», – заявив заступник міністра оборони з питань закупівель і забезпечення Вільям А. Лаплант.

«Що б ми не постачали українцям, давайте запаси на 90 днів. Будь ласка, це правило – 90 днів запасів», наголосив він.

ЛаПлант зазначив, що літаки F-16, які отримає Україна, вартістю майже мільярд доларів, не є винятком із цієї політики. Ці літаки потребуватимуть відповідних запасних частин у потрібній кількості.

За його словами, без запчастин F-16, якими літають українці, можуть зупинити уже за кілька місяців.

«Ми не допустимо цього», — сказав він. «І саме тому, що інші країни надають свої літаки, ми повинні переконатися, що якщо вони не нададуть запчастини, ми знайдемо запчастини та надамо їх».

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news