logo
29/02
28/02
26/02
25/02
24/02
23/02
2 ...

Трамп виграв справу, яка забороняла йому брати участь у президентських виборах

18-11-2023 18:22567

Трамп виграв справу, яка забороняла йому брати участь у президентських виборах
Фото: ілюстративне

У США суддя зі штату Колорадо відхилила позов, який вимагав заборонити ексглаві країни Дональду Трампу брати участь у президентських виборах у 2024 році.

Про це пише Громадське з посиланням на BBC.

Позивачі вимагали в суду заборонити Трампу брати участь у праймериз — голосуванні, у якому обирається один кандидат від партії — у звʼязку зі штурмом Капітолія 6 січня 2021. Це могло статися на підставі 14-ї поправки до Конституції країни, яка передбачає, що посадовець не може обіймати посаду, якщо присягнув дотримуватися Конституції, а потім «взяв участь у повстанні проти неї».

Хоча суддя визнала, що експрезидент підбурював бунт, вона все одно дійшла висновку, що така поправка не може бути застосована до Трампа. За її рішенням, у поправці не йдеться про президентів.

Раніше подібні позови проти колишнього очільника Сполучених Штатів на основі поправки часів Громадянської війни в США також провалилися в трьох інших штатах — Нью-Гемпширі, Міннесоті та Мічигані.

Однак громадяни планують подати апеляцію. Так справу ще можуть розглянути у Верховному суді Колорадо, а потім – у Верховному суді США.

Як відомо, 6 січня 2021 року сотні людей прорвалися через поліційний кордон у будівлю Капітолія у Вашингтоні, де американський парламент мав затвердити результати виборів президента США. Засідання Сенату (а згодом — і Палати представників) тимчасово перервали, а в Конгресі оголосили локдаун. Проте конгресмени пізніше зібралися на засідання й оголосили Байдена переможцем виборів.

Внаслідок штурму загинули п'ятеро людей, серед яких четверо мітингарів та один поліціянт, були й поранені серед протестувальників і правоохоронців.

Події 6 січня стали приводом для оголошення Трампу імпічменту. Палата представників звинуватила тоді ще президента в «підбурюванні до повстання» й 13 січня проголосувала за цією статтею імпічменту. Трамп став єдиним президентом США, якому імпічмент оголосили вдруге. Водночас Сенат не знайшов достатньо голосів для того, щоб засудити Трампа.

Підготувала Леся Бурбан, Leopolis.news