logo
26/02
2 ...

У Львові виконали рідкісну операцію водію, який через проблеми з судинами ледь не втратив ногу

24-11-2023 18:14432

У Львові виконали рідкісну операцію водію, який через проблеми з судинами ледь не втратив ногу
Фото: зі сторінки у Facebook

Чоловік відчув судому в нозі, як наслідок  мало не втратив кінцівку. Виявилося, що внаслідок патологічного розширенням судин в нозі погіршився кровотік. Лік йшов на години. Судинні хірурги Лікарні Святого Пантелеймона виконали рідкісне втручання і врятували ногу пацієнта від ампутації.

Про це повідомляється на сторінці медзакладу.

59-річний Олег Гнатисько з Львівщини все життя працює водієм. Чи то через сидячу роботу, чи то через надмірне паління чоловіка періодично турбували судоми в ногах. Але, каже, завжди було так: схопило та швидко відпустило. Однак три тижні тому чергова судома не минула як зазвичай.

«Я міг пройти лише 20 метрів. Нога як камінь - геть не йде. Мав віддихатися та лише потім продовжувати», - згаду то є чоловік.

Пан Олег пішов до лікаря, який за допомогою УЗД-обстеження виявив порушення кровотоку в артеріях ноги. Водій негайно звернувся з цією проблемою до судинного хірурга Лікарні Святого Пантелеймона. КТ-дослідження виявило в нозі чоловіка аневризму, тобто патологічне розширення судин. До того ж аневризми було відразу дві: стегнової та підколінної артерій з тромбуванням. Обидва розширення становили в діаметрі по 2,5 см, що втричі перевищує допустиму норму. Медики діагностували пацієнтові аневризматичну хворобу: слабкість і схильність до розширення стінок судин. А також - стан гострої ішемії. Через тромбоз підколінної артерії кровопостачання в нозі настільки погіршилось, що загрожувало ампутацією. Треба було негайно оперувати.

Аби зберегти кінцівку пацієнтові, судинні хірурги провели рідкісне втручання. Його особливість в тому, що лікарі вирішують одночасно оперувати обидві аневризми. В більшості випадків розширення видаляють почергово - в кілька втручань. Утім, через гостру ішемію у пацієнта все необхідно було робити одномоментно. Під час операції хірурги спершу видалили аневризму стегнової артерії та встановили штучний протез. Наступним кроком було видалення тромбів з незміного сегменту підколінної артерії. Потім лікарі, аби відновити кровопостачання кінцівки, виконали аутовенозне стегново-підколінне шунтування. Операція тривала майже чотири години та минула успішно.

Нині пан Олег не приховує сліз радості, що лікарям вдалося зберегти йому ногу. Чоловік закликає наших читачів не ігнорувати проблеми зі здоров’ям, вчасно звертатися за допомогою та позбутися шкідливих звичок. Сам він після того, що з ним сталося, покинув курити. Попереду у чоловіка ще тривала реабілітація, йому треба розпрацьовувати ногу. Потому він хоче повернутися за кермо.

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news