logo
29/02
2 ...

«Львівстандартметрологія» нагадує правила контролю споживачем безпеки харчових продуктів

28-11-2023 17:40353

«Львівстандартметрологія» нагадує правила контролю споживачем безпеки харчових продуктів
Фото: ілюстративне

Чи задумуємося ми над тим, що ми їмо? Адже від якості продуктів харчування залежить наше здоров’я. Ми купуємо продукти харчування, бо того вимагає наш організм, і нам не хочеться отримати шкоду від спожитої їжі. Під час купівлі продуктів можна перевірити їх свіжість та якість.

Про це повідомляє ДП «Львівстандартметрологія».

В останні роки асортимент продукції харчування значно розширився, є факти фальсифікації, тому, при купівлі продуктів, необхідно бути обережним.

Кожен з нас споживач, але не всім вистачає необхідних знань і життєвих навичок для правильного вибору продуктів харчування. В умовах воєнного стану питання безпеки харчових продуктів вкрай актуальне. Що ж таке безпека харчових продуктів?

Безпека харчових продуктів – це поняття, що включає в себе обробку, підготовку та зберігання харчових продуктів таким чином, щоб запобігти хворобам харчового походження. Мається на увазі, що виробники та продавці продуктів харчування повинні дотримуватися низки процедур, щоб уникнути потенційно серйозних небезпек для здоров’я. Тобто здійснювати виробництво та реалізацію безпечного харчового продукту.

Безпечний продукт – це той продукт, який не завдаватиме шкоди споживачу за умови правильного споживання. Коли виробник виготовляє продукт, він повинен оцінити ризики від того чи іншого небезпечного фактору, як ці ризики вплинуть на безпечність продукту. Так він має брати до уваги і спосіб споживання продукту.

Небезпечні харчові продукти, що містять хвороботворні бактерії, віруси, паразити або шкідливі хімічні речовини, є причиною більш як 200 різноманітних хвороб – від діареї до онкологічних захворювань.

В Україні розроблена нормативно-правова база, що регулює процеси з надання якісних та безпечних продуктів споживачам. Також існує багаторівнева система контролю продуктів харчування, в т.ч. незалежні лабораторії з правом проведення випробування на безпеку та якість.

Але все ж таки при виборі харчових продуктів покупцеві варто пильно вивчати продукт, який він купує, особливу увагу звертати на маркування, зокрема на склад та дату кінцевого споживання.

Перш ніж віддати гроші за продукти, придивіться до умов їх реалізації.

Звертайте увагу на дотримання правил гігієни продавцем: чи тримає він у чистоті своє торгове місце, чи дотримується правил викладки товару на вітрині, чи забезпечено дотримання температурних режимів та умов зберігання харчових продуктів. Уникайте купівлі продуктів у закладах торгівлі, в яких нехтують правилами гігієни.

Звертайте увагу на зовнішній вигляд харчових продуктів. Деформовані банки, зім’яті та розірвані упаковки, завітрені з неприємним запахом продукти – це ознаки порушення умов зберігання, що призводить до пошкодження товару.

Щодо кулінарних виробів, то покупець має право запитати коли і з чого вони були виготовлені, дізнатись про термін їх придатності, умови зберігання, тобто отримати всю інформацію, яку містить запакована продукція.

Щоб переконатися в безпечності та якості продукції звертайтеся до випробувальної лабораторії ДП «Львівстандартметрологія» за адресою:

вул.Заводська,26
тел.(032)298-65-80
E-mail: semestav52@gmail.com

Співпраця з нами гарантія якості та вимога часу!

Leopolis.news