logo
07/05
03/05
02/05
01/05
30/04
29/04
2 ...

У Львові тривають 25-ті «Контрасти»: те, що не забувається

18-10-2019 19:03626

У Львові тривають 25-ті «Контрасти»: те, що не забувається
Фото: Serhiy Horobets

Один із наймасштабніших осінніх музичних фестивалів України триває! 25-ті «Контрасти» – це 13 днів найрізноманітніших подій, що поєднують українську класику ХХ століття, мистецькі перформанси та композиції «з-під пера» сучасних європейських й українських митців.

 

Тож згадаймо найяскравіші моменти цьогорічного фестивалю!

4 жовтня на сцені Львівської національної філармонії було гучно та урочисто, адже розпочались «Контрасти» «Фанфарами»! Написав їх на честь фестивалю молодий польський дириґент Вінсент Козловський, під орудою якого виступив Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії. У програмі вечора прозвучали композиції Є. Станковича, Д.Капиріна, П.Віссмера, а родзинкою вечора став Концерт для альта з оркестром А.Шнітке, у якому солювала київська виконавиця Катерина Супрун.

Наступного дня Концертний зал Людкевича заполонила перкусія. Відомий ізраїльський колектив Tremolo Ensemble у спільному проекті із симфонічним оркестром INSO-Львів під орудою Теодора Кухара виконали композиції А. Дормана та Д. Фішера. Також прозвучали двох всесвітньовідомих митців, які мають українське коріння. Це Леонард Бернстайн та Джордж Гершвін.

Та чільне місце з-поміж подій фестивалю посіли концерти української музики, серед яких два концерти циклу «Ескіз до портрету композитора»: О. Турянська-Мельє (мецо-сопрано) та О. Мацелюх (орган) 10 жовтня презентували твори Святослава Луньова, а піаніст Є. Громов (12 жовтня) на сцені Львівської філармонії виконав композиції Володимира Загорцева. У рамках цього циклу відбулась ще одна подія (6 жовтня), де українські музиканти презентували творчість польського сучасного композитора Кшиштофа Меєра.

Без сумніву, кульмінаційною стала симфонічна концертна програма «Лятошинський об’єднує» (11 жовтня). Складалася вона із творів українських митців ХХ-ХХІ століття, які прозвучали у виконанні Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії під орудою Теодора Кухара.

Також у рамках цьогорічного фестивалю «Контрасти» прозвучали твори галицьких майстрів ХХ-ХХІ століття: 12 жовтня Н. Дитюк (сопрано) та М. Драган (фортепіано) виконали вокальні мініатюри В. Барвінського, А. Солтиса, С. Туркевич-Лукіянович та А. Нікодемовича, а наступного дня, 13 жовтня, відома українська піаністка Оксана Рапіта інтерпретувала фортепіанні композиції В. Барвінського, А. Рудницького, С. Людкевича та З. Лиська. 18

жовтня за участі українських музикантів звучали камерні твори М. Скорика, В. Камінського, Б. Фроляк та І. Щербакова.

Не менш цікавими були концерти за участі гостей фестивалю. Зокрема 6 жовтня у події «Oboe Magic» відбулась презентація сучасної музики литовських композиторів, 13 жовтня у фойє Львівської філармонії із вечірнім концертом електронної музики виступив дует Dąbrowski/Mańko, а у вівторок, 15 жовтня – польський колектив Lutosławski Piano Duo.

Попереду на гостей фестивалю «Контрасти» очікує найцікавіше – Ніч контрастів, що об’єднає зовсім нові й не менш оригінальні мистецькі пошуки із невимушеною атмосферою спілкування та роздумів, а також Концерт-закриття фестивалю, у рамках якого звучатимуть дві світових прем’єри творів українських композиторів – М. Олійник та М. Шведа.

Дізнатись детальну інформацію про події фестивалю можна на офіційному сайті Львівської національної філармонії, а також офіційних сторінках установи у соціальних мережах. 

 Александр Шамов, для Leopolis.news