logo
23/02
2 ...

У Львівському органному залі пройде виставка «Додому»

29-11-2023 10:31468

У Львівському органному залі пройде виставка «Додому»
Фото: ЛМР

У галереї Львівського органного залу 1 грудня відкриють виставку малюнків мешканців Маріуполя.

Про це повідомляє пресслужба Львівської міської ради.

На виставці представлені малюнки учнів Маріупольської художньої школи імені Архипа Куїнджі, частково релокованої до Львова з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. Поруч із ними будуть картини дорослих маріупольців, учасників арт-терапевтичної групи, яка розпочала свою роботу влітку 2022 року у Львівському органному залі.

«Живопис та музика – два крила, що витягують з депресії та дають сили на життя і боротьбу. У картинах маріупольців, написаних в Органному, сплелися гіркота втрат і віра в майбутнє, біль від пережитого та вдячність ЗСУ, спогади про чарівне місто біля моря та надія на те, що воно скоро знову замайорить синьо-жовтими кольорами», – зазначають організатори.

Кураторка виставки – Оксана Пехотська-Гнатишин, керівниця художньої школи Архипа Куїнджі та відома художниця.

Виставку створено у рамках проєкту «Культурна деокупація Маріуполя» спільно з центром «ЯМаріуполь.Львів» та Маріупольською художньою школою імені Архипа Куїнджі.

Відкриття виставки відбудеться 1 грудня о 17:30. Вхід на відкриття – вільний.

Виставка діятиме з 2 грудня по 4 січня включно, щодня з 13:00 до 18:30. Вхід в галерею органного залу – за вхідним квитком, який також дає право відвідування концертного залу.

Нагадаємо, «Додому» – вже друга виставка Маріупольської художньої школи та третя виставка, повʼязана з Маріуполем, яка мала місце у галереї органного залу. Весь жовтень цього року тривала виставка «Маріуполь. 86 #наживо», що розповідала про те, як світ спостерігав через соціальні мережі за подіями під час блокади Маріуполя, яка тривала 86 днів.

Підготував Володимир Піняжко, Leopolis.news