logo
29/02
2 ...

У селі на Червоноградщині відкрили оновлену публічну бібліотеку (ФОТО)

29-11-2023 11:13459

У селі на Червоноградщині відкрили оновлену публічну бібліотеку (ФОТО)
Фото: Львівська ОВА

У межах проєкту Львівської ОВА «Модель сучасної бібліотеки» оновили загалом вже 15 бібліотек на Львівщині.

Як повідомляє пресслужба Львівської ОВА, 28 листопада, у селі Корчин Радехівської територіальної громади Червоноградського району відкрили оновлену публічну бібліотеку.

У бібліотеці зробили капітальний ремонт приміщення, фойє та сходової клітки – замінили старі вікна і двері на енергозберігаючі, оновили паркетне покриття підлоги, закупили кондиціонер для обігріву приміщення, телевізор, ноутбук, жалюзі, книги та розвиваючі  ігри, книжкові стелажі, столи, шафи, а також облаштували дві бібліотечні  кімнати «Казкове містечко для дітей» і «Вишиванка». 

Оновили бібліотечний простір у межах проєкту Львівської ОВА «Модель сучасної бібліотеки» на умовах співфінансування з обласного та місцевого бюджетів. До оновлення бібліотеки у с. Корчин долучився і благодійний фонд «Фонд Мерклє».

«Те, що ви зробили, це дуже велика праця, і дуже велика любов до того, що ви робите, адже результат – це гарний, світлий, яскравий сучасний простір. У ці нелегкі часи ви робите надзвичайно добру справу. Бо народ переможе і країна переможе, коли разом Збройні Сили і в тилу борються всі за одне. А нація живе і перемагає також, коли вкладаєш і розвиваєш культуру. Ви зробили великий крок, щоб ця нація жила і для того, щоб передавати це наше надбання, нашу культуру, наші духовні цінності підростаючому поколінню, бо це праця на майбутнє. Я вдячна всім, хто долучився до роботи та реалізації цього проєкту, і хай вам усе і надалі вдається!», – зазначила директорка департаменту  з питань культури, національностей та релігій ЛОВА Ірина Гаврилюк.

Бібліотека тісно співпрацює з Народним домом, навчальними закладами та громадськими організаціями, популяризує сучасну україномовну літературу та організовує різноманітні заходи, використовуючи інноваційні методи роботи. Саме спрямованість бібліотеки на нові форми роботи та комфортність і доступність для громади стали умовою створення багатофункціонального, сучасного та відкритого простору. Публічна бібліотека у селі Корчин стала багатофункціональним відкритим простором з комплексним поєднанням бібліотечного фонду та нових можливостей доступу до інформації, комфортним місцем не лише для навчання, а й для зустрічей, спілкування, якісного проведення дозвілля. Зі звичайної бібліотеки вона перетворилася на сучасний простір – місце зустрічей, творчості, креативності.

«Бібліотеки як люди, всі подібні, але, водночас, кожна неповторна, індивідуальна, різноманітна, з своїм теплом, колоритом, привабливістю, наповненням і змістом. Такою особливою з своєю аурою стала бібліотека у селі Корчин. Сучасна, багатогранна, кольорова, яскрава, барвиста, креативна – вона саме така, яка потрібна громаді. І ми зробили її разом! Тепер бібліотека – улюблене місце для розвитку, навчання, відпочинку та спілкування. Та все ж найціннішою, більше того безцінною у бібліотеці є книга», – зазначив Радехівський міський голова Степан Коханчук.

Довідково:

Пілотний проєкт Львівської ОВА «Модель сучасної бібліотеки» передбачає оновлення 20 бібліотек у 20 громадах області у співфінансуванні з обласного бюджету (2 млн грн) та місцевих бюджетів (8 млн 625 тис. грн) – таким чином кожна бібліотека отримує 100 тисяч гривень, які використовує спільно з громадою для оновлення бібліотечного простору. Проєкт реалізували вже у 15 бібліотеках області.

Нагадаємо, за підтримки благодійної організації «СОС Дитячі містечка» у десяти бібліотеках Львівщини створили 10 інтерактивних кімнат для дітей.

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news