logo
01/03
2 ...

На Самбірщині вшанували пам’ять полеглого захисника України у день його народження

02-12-2023 13:50544

На Самбірщині вшанували пам’ять полеглого захисника України у день його народження
Фото: Миколи Сенейка

У с. Воютичі Бісковицької ТГ Самбірського району вшанували пам’ять полеглого на російсько-українській війні односельчанина Тараса Боброва у день його народження. 

1 грудня Тарас Бобров міг святкувати свій ювілей, але за урочистостями спостерігав з небес, де навіки залишився 49-річним, повідомив кореспондент Leopolis.news.

Герой загинув 2 лютого 2023 рок в Куп’янському районі Харківської області. Посмертно нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ст., мав інші бойові нагороди.

«Кажуть, Герої не вмирають... Десять років умирають, щоб ми жили у своїй державі, українці були господарями в ній. Тому дуже важливо, щоб живі берегли пам’ять про наших оборонців сьогодні, завтра, післязавтра», – сказала дружина Марія.

Вшанування пам’яті Героя розпочалося у церкві поминальною Літургією, а продовжилося на цвинтарі біля могили Тараса Боброва панахидою та у Кутку пам’яті рідної йому школи.

Програма заходу, підготовлена вчителями та учнями, була надзвичайно змістовною і патріотичною за суттю. Учні у віршах, монологах відтворили атмосферу московської загрози, а на цьому тлі виокремили почуття любові кожного до України, обов’язку її боронити.

На екрані почергово висвічувалися портрети полеглих випускників школи Ігоря Боброва, Ігоря Бжостовського, Ігоря Добровольського, Івана Буци, Івана Попеля, Івана Небещанського. Їх село втратило через рашистську війну. Драматичними і до сліз зворушливими були відтворені сцени прощання Тараса Боброва з ріднею перед дорогою на фронт, присутніх сколихнули постріли і його смертельне поранення. Нікого не залишив байдужим вихід із запаленими свічками, пісня-марш Українських націоналістів «Зродились ми великої години...».

Спогадами про Тараса Боброва поділилися директорка школи Надія Титар, староста села Назар Рогач, бойовий побратим Роман Скиба, дружина Марія Василівна. З їхніх слів, він був дружелюбним, веселим, щирим серцем, завжди готовим кожному прийти на поміч.

Надзвичайно любив спорт. У програму включили баскетбольний турнір команд 70-80 і 90 років народження. Це, як зазначив посадовець Бісковицької ТГ Богдан Ільків, буде змагання без переможців, але стане даниною пам’яті і вдячності односельцю.

Вшанування пам’яті полеглого воїна Тараса Боброва продовжилося у Народному домі мистецькими заходами учасників художньої самодіяльності.

Підготував Микола СЕНЕЙКО, для Leopolis.news