logo
01/03
29/02
28/02
2 ...

У Львові таки підняли вартість проїзду у громадському транспорті

08-12-2023 15:31474

У Львові таки підняли вартість проїзду у громадському транспорті
Фото: ілюстративне, Роман Балук

Сьогодні, 8 грудня, виконком Львівської міськради затвердив рішення щодо єдиних тарифів на послуги з перевезення пасажирів в усіх видах громадського транспорту Львова. А для електротранспорту – встановив вартість оплати через QR-коди та вартість місячних проїзних абонементів.

Як повідомляє пресслужба Львівської міської ради, рішення набирають чинності з понеділка, 11 грудня.

Відтак вже з понеділка вартість однієї поїздки в міських автобусах, трамваях та тролейбусах залежатиме від обраного пасажиром способу оплати та становитиме: 13 грн – при оплаті транспортною карткою ЛеоКарт, 15 грн  – при оплаті банківською картою чи пристроєм з NFC, 20 грн – при оплаті готівкою у водія та 6,5 грн – для студентів при оплаті студентською транспортною карткою ЛеоКарт.

«Тарифи в електротранспорті ми приводимо до економічно обгрунтованого рівня. Адже востаннє їх переглядали у 2021 році», – каже Олег Забарило.

Штраф за безквитковий/незавалідований проїзд складатиме 300 грн.

Як зауважив Олег Забарило, з 11 грудня і ще впродовж кількох днів контролери мають бути лояльними до пасажирів та допомагатимуть їм оплачувати чи валідувати проїзд.  «Найближчі кілька днів будуть складними для всіх: і для водіїв, і для пасажирів, і для контролерів. Всім треба адаптуватися до нової системи оплати. Ми максимально прокомунікуємо, щоб контролери були лояльними до пасажирів. Але в подальшому всі поїздки у транспорті мають бути обліковані та завалідовані», – наголосив Олег Забарило.  

Крім того, виконавчий комітет встановив вартість оплати через QR-коди та вартість місячних проїзних абонементів для електротранспорту. Відтак з 11 грудня 2023 року вартість поїздки при оплаті за допомогою смартфона через QR-коди Приват24 та EasyPay складатиме 15 грн.

Також з 11 грудня місячні проїзні картки можна буде придбати вже за новою ціною. Загальна місячна проїзна картка коштуватиме: 420 грн – електронний варіант та 430 грн – звичайний. Вартість місячного студентського абонемента – 210 грн та 215 грн відповідно.  Місячна картка для підприємств, установ та організацій Львівської МТГ коштуватиме 500 грн.

«Досить велика кількість людей користується абонементами в електротранспорті. І щоб мінімізувати незручності для пасажирів, ми тимчасово залишаємо активними і електронні сервіси, і проїзні картки в електротранспорті. Зважаючи на те, що ми переглянули тарифи на проїзд, маємо проіндексувати і оплату через QR-коди, і вартість карток до економічно обгрунтованого розміру», – зазначив Олег Забарило.

За інформацією ЛКП «Львівелектротранс», проїзні картки за ще чинною на сьогодні вартістю можна буде придбати до 10 грудня включно. Вони будуть дійсними в електротранспорті до закінчення терміну їх дії.

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news