logo
24/02
23/02
22/02
21/02
20/02
2 ...

росія призначила «вибори» Путіна на окупованих територіях: МЗС України відреагувало

09-12-2023 17:43569

росія призначила «вибори» Путіна на окупованих територіях: МЗС України відреагувало
Фото: ілюстративне

Міністерство закордонних справУкраїни попередило російський Центрвиборчком, який оголосив про плани провести голосування на окупованих територіях України в межах чергових виборів президента рф, що результати цих псевдовиборів будуть юридично нікчемними.

Про це йдеться в заяві МЗС.

Так, 8 грудня Центральна виборча комісія російської федерації оголосила про проведення 15-17 березня 2024 року чергових виборів президента рф. 

Зокрема в МЗС наголосили, що проведення російських виборів на українських територіях грубо порушує Конституцію та законодавство України, норми та принципи міжнародного права, зокрема Статут ООН.

«Російська влада повідомила про намір організувати голосування і на тимчасово окупованих територіях України: Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, частинах Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України.

Проведення російських виборів на українських територіях грубо порушує Конституцію та законодавство України, норми та принципи міжнародного права, зокрема Статут ООН. Такий виборчий процес, які і решта подібних пропагандистських заходів у минулому, буде незаконним та нікчемним. 

Включення голосів, отриманих на тимчасово окупованих територіях України, поставить під сумнів легітимність всього результату виборів президента РФ. 

Закликаємо міжнародну спільноту рішуче засудити намір Росії провести президентські вибори на захоплених українських територіях, а на причетних до їх організації та проведення – накласти санкції. 

Закликаємо також іноземні держави не надсилати своїх громадян як спостерігачів на ці псевдовибори. Для тих, хто братиме участь, передбачена кримінальна відповідальність згідно із українським законодавством.   

Будь-які вибори в Росії не мають нічого спільного із демократією. Вони слугують лише інструментом утримання російського режиму при владі», – йдеться у заяві МЗС.

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news