Працівники львівської «швидкої» готуються страйкувати через зарплату та умови роботи

12:29 12 Лютого 2019

Працівники львівської «швидкої» готуються страйкувати через зарплату та умови роботи

Фото: Дзеркало Коломиї

11 лютого відбулась зустріч працівників Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф з головою ЛОДА Олегом Синюткою та чиновниками обласної адміністрації.

На зустріч прийшли близько 300 працівників «швидкої», розповів у коментарі Tvoemisto.tv лікар невідкладних станів Степан Железняк.

Під час зустрічі медики висунули такі вимоги: підвищити заробітну плату (зараз водій швидкої отримує на руки 4 тисячі гривень, а лікар вищої категорії – 4100 грн); зменшити кількість непрофільних викликів, аби швидка не їхала на температуру 37,1, а мала змогу вчасно прибути на екстрені виклики; покращити умови праці, зокрема – забезпечити лікарів формою, що востаннє оновлювалась перед Євро-2012; очистити адміністрацію від старих кадрів, передусім – звільнити керівницю львівської станції швидкої допомоги Наталію Поважук.

«Ми зібрали 800 підписів за звільнення Наталі Поважук. Ми розуміємо, що в одну мить людину не можна звільнити, але хочемо, щоб її принаймні усунули від керівної посади. Коли керівником був Володимир Похмурський, то вона ще поводилась тихо, а тепер знову протягує свою команду», – сказав Степан Железняк.

Нагадаємо, Володимир Похмурський звільнився з посади керівника Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф на початку 2019 року.

Степан Железняк наголосив, що дуже бракує автомобілів швидкої допомоги, але цього питання наразі не порушували.

«Минулого року закупили сім машин, дві передали місту, решту – в область. А тим часом старі газельки віджили своє, і кількість машин загалом не збільшилась. А ми обслуговуємо мільйонне місто, хоч влада і заперечує ці цифри, та ще 15-кілометрову зону навколо», – пояснив лікар.

Він додав, що під час розмови дійшли до того, що наприкінці лютого вимоги медиків розгляне сесія ЛОР.

«Ми дали час до 1 березня. Якщо не побачимо якихось конкретних дій, то будемо спочатку вдаватись до італійського страйку або в межах трудового законодавства припинятимемо роботу на 6 годин. У нас ще є козирі, про які ми наразі не говоримо, але які можуть зупинити роботу «швидкої»” в усьому місті. Наразі ми не хочемо до цього вдаватись, бо розуміємо, що це призведе до багатьох смертей», – каже Степан Железняк.

Нагадаємо, нещодавно редакція Leopolis.news попросила прокоментувати ситуацію з роботою екстреної медичної допомоги на Львівщині директорку обласного департаменту охорони здоров’я Ірину Микичак. Чиновниця розповіла, що найбільша проблема зараз є у низькій заробітній платі, тобто у мотивації людей до роботи.

Італійський страйк – різке зниження працівниками темпу роботи через навмисне надто суворе дотримання посадових інструкцій та бюрократії. Також це може бути повне припинення роботи за умови перебування на робочому місці.

Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

Стрічка новин