Працівники психоневрологічного диспансеру знову готують пікет під стінами Львівської облради

17:31 10 Жовтня 2018

Працівники психоневрологічного диспансеру знову готують пікет під стінами Львівської облради

Фото: Микола Тис

Працівники та пацієнти Львівського обласного клінічного психоневрологічного диспансеру знову пікетуватимуть засідання сесії обласної ради 25 жовтня, оскільки чиновники та депутати наполягають на реорганізації диспансеру.

Про це розповів головний лікар Львівського обласного клінічного психоневрологічного диспансеру Володимир Яєчник під час прес-конференції сьогодні, повідомляє кореспондент Leopolis.news.

Володимир Яєчник зазначив, що керівник профільного департаменту повідомила адміністрації диспансеру про те, що на засіданні сесії обласної ради планують ухвалити рішення, яке передбачає ліквідацію юридичної особи диспансеру.

«Все мало б виглядати таким чином, що диспансер у своїх приміщеннях залишається, працівники залишаються теж. Нас скасують, як юридичну особу і, як філію, приєднають до обласної психіатричної лікарні. Логічно, що адміністративний апарат буде скорочений. Але ми не бачили проекту рішення, тому будемо робити усе, щоб ліквідація диспансеру не відбулася», – пояснив Володимир Яєчник.

Він додав, що структурно диспансер має поліклініку, два стаціонари та денний стаціонар. На стаціонарах є 125 ліжок, але відбувається скорочення місць. У диспансері працює майже 240 людей, із яких більше 70 – медичні сестри, 40 – лікарі.

Нагадаємо, 18 вересня під стінами сесійної зали Львівської обласної ради пікетували представники колективу та пацієнти Львівського обласного психоневрологічного диспансеру, а також батьки дітей, які лікуються у Львівському обласному дитячому психоневрологічному диспансері. Участь в акції протесту взяли кілька десятків людей. Вони виступають проти реорганізації медичних закладів, у яких працюють та лікуються.

Як відомо, директорка департаменту охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації Ірина Микичак під час громадського обговорення питання реорганізації КЗ ЛОР «Львівський обласний клінічний психоневрологічний диспансер» шляхом приєднання до Львівської обласної клінічної психіатричної лікарні заявила, що психологічна служба у Львівській області є зразком громіздкої, неструктурованої ліжкової мережі, тому потребує оптимізації та вдосконалення.

Ірина Микичак зазначила, що за кількістю ліжок у стаціонарі Львівщина посідає одне із перших місць в Україні: якщо в середньому по державі є шість ліжок у психологічному стаціонарі на 10 тисяч населення, у Львівській області є майже 9 ліжок на 10 тисяч людей. Чиновниця зазначила, що не відповідає кількості ліжок і питома вага хворих із такою нозологією.

Леся БУРБАН, Leopolis.news

Реклама:

Стрічка новин