Працювати в Росії – небезпечно для життя і здоров’я

10:58 16 Січня 2019

Працювати в Росії – небезпечно для життя і здоров’я

Фото: 5.ua

Незважаючи на війну, Російська Федерація – одна з пріоритетних країн для трудових мігрантів з України, зокрема з Львівщини.

У РФ працюють до 40% усіх трудових мігрантів з України, причому кожен п’ятий перебуває на російській території нелегально. Нині в Росії офіційно перебувають 2,1 млн українців працездатного віку. Більшість мігрантів – це чоловіки, переважно мешканці сільських районів Західної України (понад 70%), зайняті важкою фізичною працею, які часто працюють нелегально (понад 20%) та виїжджають на заробітки на кілька місяців.

Здебільшого громадяни України виїжджають до РФ для роботи за некваліфікованими напрямами (будівельні, лісозаготівельні, нафто- та газодобувні спеціальності, промислове риболовство, авто- та морські перевезення, виконання функцій домогосподарок, прибиральників тощо) переважено у великих містах (Москва, Санкт-Петербург, Ростов-на-Дону, Владивосток) або в польових умовах Заполяр’я та Далекого Сходу.

Оскільки українці в РФ часто виконують роботи неофіційно, без оформлення відповідних дозволів на працевлаштування, вони стають легкою здобиччю для російських спецслужб. Трудового мігранта з України можуть затримати за нібито порушення режиму перебування в Росії чи інший надуманий злочин, відібрати документи, схилити до співпраці – простіше кажучи, завербувати. При цьому російські силовики не гребують погрозами, фізичним насильством, вимаганням грошей тощо.

Одні сидять – інші заробляють

В усіх на слуху історія львів’янина Володимира, батька двох дітей, який поїхав до Москви на заробітки, а дістав вісім років за нібито зберігання наркотиків. У цій історії цікаве інше – особа людини, яка відправила львів’янина працювати в Росію. Це такий собі житель Добромиля Василь Городецький, який за певний відсоток і досі посилає заробітчан до РФ. Нещодавно, щоправда, він відкрив для себе новий напрямок – Польщу. Проте головне в його діяльності залишилося незміннім: повне нехтування законами і безпекою своїх клієнтів.

Перевізник з Добромиля Василь Городецький. Фото з його сторінки ВК

Ціна свободи – тисяча доларів за місяць

Мешканець Сокаля Олексій також мав неприємне знайомство з російськими «правоохоронцями». Він укотре перевозив «гастарбайтерів» через кордон, коли його затримали прикордонники ФСБ за нібито незаконний його перетин. Після стандартних методів бесіди – побиття і психологічного тиску – йому запропонували купити свободу за 10 тисяч доларів. Проте, зрозумівши, що, радше за все, він залишиться і без грошей, і без волі, Олексій вирішив відсидіти 10 місяців у колонії поселення на території Брянської області. Тепер він в Україні й до Росії більше їхати не має наміру.

Якщо ви таки вирішили поїхати працювати до РФ, хочемо нагадати декілька речей, які зможуть урятувати вам життя та здоров’я. У разі посягань іноземними спецслужбами або правоохоронними органами на здоров’я і свободу українців і членів їхніх сімей для залучення до розвідувально-підривної діяльності проти України консульські відділи Посольств України в Російській Федерації та Республіці Білорусь, а також Служба безпеки України гарантують захист і допомогу.

Громадянина України звільняють від кримінальної відповідальності за ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України, якщо він на виконання злочинного завдання іноземної держави, іноземної організації або їхніх представників ніяких дій не вчинив і добровільно звернувся до СБ України.

  •             «Гаряча лінія» консульського відділу Посольства України в РФ

+7 919 768 77 96, електронна пошта: zahyst@mfa.gov.ua

  •             Гаряча лінія консульського відділу Посольства України в РБ

+375 25 603 11 84, електронна пошта: emb_by@mfa.gov.ua

  •             «Лінія довіри» управління СБУ у Львівській області

(032) 2986622, електронна пошта: usbu_lvi@ssu.gov.ua

Маркіян ВОЙТОВИЧ, Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

Стрічка новин