Профспілка ЛАЗу: Чуркін отримав з бюджету 124 млн грн, а на борги із зарплати грошей «не має»

11:32 12 Листопада 2018

Профспілка ЛАЗу: Чуркін отримав з бюджету 124 млн грн, а на борги із зарплати грошей «не має»

Фото: varianty.lviv.ua

Понад 300 працівників колишнього Львівського автобусного заводу й досі не можуть отримати заборгованої заробітної плати, оформити пенсії, зареєструватися в службі зайнятості. Незважаючи на рішення судів та запевнення влади, що борги із зарплати буде виплачено, судова тяганина триває вже понад пять років. Про цю ситуацію, розмовляємо з головою профспілки працівників ЛАЗу Оленою Муляк.

Пані Олено, що ж коїться нині з ЛАЗом, який був колись візитівкою нашого міста? Бачимо, що завод не працює, перед працівниками є борги із заробітної плати, його територію активно забудовують, і він більше мертвий, аніж живий. А з іншого боку, виявляється, ЛАЗ працює й отримує величезні кошти! Як це так?

Ця прикра історія триває не один рік. З людей відверто знущаються та мають їх за дурнів. Працівникам заводу, які очікували виконання рішень судів, у жовтні надіслали «листи щастя» від виконавчої служби м. Києва Солом’янського району про те, що розшук майна виявився марним: ні майна, ні коштів боржник не має.

Що це? Натомість усім відома адреса, де є майно, і що його успішно реалізовують. Виконавча служба не побачила майна на технічному фестивалі «OldCarLand2018», що відбувся в жовтні в Києві, де ЛАЗ представив 10-метровий туристичний автобус «Неолаз» (ЛАЗ-4207DM). Окрім того, «з лютого почався процес відновлення роботи на вул. Стрийській, 45» – про це повідомила адміністрація ЛАЗу. «Також удалося зібрати декілька одиниць автобусів», – сказав керівник відділу продажу Олександр Бондаренко. Це інформація для виконавчої служби, адже вона не знає, де шукати майно. Дії відбуваються під час того, як виконавча служба заявляє, що нічого немає.

Ба більше, влітку цього року ЛАЗ продав 5 автобусів «Миронівському хлібопродукту» по 3 мільйони кожен. Ці автобуси було виготовлено для Євро-2012, і з перебитими номерами їх успішно реалізували. Усе це відбувається в той час, коли рухоме та нерухоме майно заарештовано, за інформацією правоохоронних органів, і, відповідно, без їхнього дозволу не має права залишати територію підприємства.

Можливо, хтось скаже: добре, що продали. 15 мільйонів вистачить погасити борги працівникам. Та в цьому і полягає весь фарс: ні майна, ні грошей! Заборгованість перед працівниками так і не погашають.

Скажіть, Ви повідомляли органи влади про те, що відбувається на заводі?

Перш за все хочу наголосити, що це органи влади і правоохоронці мали б контролювати ситуацію та доповідати колишнім працівникам, адже це їхня безпосередня робота – стежити за законами України та їхнім дотриманням.

Та знаючи, на жаль, як працюють ці структури, про ситуацію та порушення законодавства активісти написали у своїх зверненнях до міністра юстиції України, начальника відділу примусового виконання рішень департаменту ДВС МЮУ, голові Львівської обласної ради. Я вже не кажу про безліч зустрічей з місцевою владою. Надіслано лист і Президенту України.

І якою була реакція?

Зрозуміло, що на очах спільноти відбувається чергове порушення Конституції, законів України, людської моралі. Є кілька варіантів пояснення цих зухвалих вчинків з боку виконавчої служби і раптової сліпоти її працівників. Але всі ці варіанти об’єднують гроші. Кому заплатив Ігор Чуркін? Безпосередньо виконавчій службі Солом’янського району, чи виконавчій службі Києва, чи Мін’юсту, чи ще далі? Зрозуміло, що скоро вибори і гроші дуже потрібні всім, та, напевно, не такою ціною.

У нас не діє верховенство права, в нас діє верховенство грошей. Коли пересічний громадянин щось винен олігарху, це перш за все кредити, то знаходять усе: і майно, й адресу та можуть забрати останнє, можуть і посадити. Та, на жаль, це не стосується тих, хто дійсно порушує закони, тих, хто винен чималі кошти людям, підприємствам, насамкінець – державі (податки) та в кого є що конфіскувати.

Раніше йшлося, що комунальне підприємство ЛКП АТП-1 боргує кошти заводу. Чи знаєте Ви, яка доля цієї заборгованості?

Дійсно, для нас це болюча тема, яка теж триває не один рік. Наразі хочеться нагадати Державній виконавчій службі України, що славетне місто Львів має віддати кошти заводу, з яких, так було обіцяно, відбудеться повернення заборгованості із заробітної плати. Однак у відділі примусового виконання рішень департаменту державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області у справах №5015/774/12, №5015/4335/11, №914/1265/15, №914/3116/15 за позовом ТОВ «Львівські автобусні заводи» до відповідача Львівського комунального автотранспортного підприємства №1 про стягнення заборгованості за рішеннями господарського суду Львівської області відбулася заміна сторони (стягувача) у виконавчих провадженнях з ТОВ «Львівські автобусні заводи» на ТзОВ «ОПТИМУМ ФАКТОР» (код ЄДРПОУ 37194782), кінцевий бенефіціарний власник – Саніна Таїсія Миколаївна (дружина власника ЛАЗу Ігоря Чуркіна). І вона вже успішно перепродала цей борг із мовчазної згоди влади.

Це питання навмисно заговорили, всі виконавчі провадження передали Києву, і ці гроші тепер хтозна-де. Не виключено, що їх уже розтягнули по своїх кишенях депутати, тому цього питання немає на розгляді в порядку денному.

Таким чином, у найпатріотичнішому місті України під час неоголошеної війни з Росією, зі злочинної згоди місцевої влади та правоохоронних органів, створили для російського бізнесу таку собі вільну економічну зону. Де розкрадають майно, перебивають номери на автобусах, видаючи їх за нові, реалізовують, водночас не сплачуючи податків та боргів.

Ціна питання – земля, на якій стоїть ЛАЗ. Колишній цех ГМП, який ще до приватизації ЛАЗу став окремим підприємством та має межу із заводом, уже на 80% підготовлено під новобудови. Нікого не зупиняє те, що поряд очисні споруди, які ще років 50 будуть, як маленький Чорнобиль. Головне – заробити гроші.

Не пасе задніх і столиця України. 3 липня 2018 року відбулося засідання Верховного Суду України, який постановив: касаційну скаргу КП «Київпастранс» залишити без задоволення, а постанову Київського апеляційного суду від 04.04.2018 р. у справі 910\1777\16 залишити без змін. Тобто КП «Київпастранс» має віддати ТОВ «ЛАЗи» 124 200 789,04 грн. Нагадаю, що це комунальне підприємство і, відповідно, бюджетні кошти.

Далі – ще цікавіше. Виконавча служба Солом’янського району м. Києва у вересні цього року повертає колишнім працівникам заводу виконавчі листи з приписом, що майна й рахунків боржник не має. Після цього Подільський РВДВС м. Київ ГТУЮ у м. Києві відкриває провадження №АСВП:5616817 від 09.10.18, за яким боржник КП «Київпастранс», зобов’язаний сплатити стягувачу ТОВ «Львівські автобусні заводи» кошти.

Диво та зухвалість полягають у тому, що боржник сплатив ці кошти, а стягувач отримав. Тобто Ігор Чуркін отримав понад 124 мільйони гривень бюджетних коштів. Колишніх працівників залишили ні з чим, з відома та згоди високопосадовців, які начебто контролюють цю ситуацію. Ми чудово розуміємо, що такі дії не можливі без вказівок зверху.

Нагадаю, що відкрито декілька кримінальних справ щодо І. Чуркіна, який, до речі, є громадянином Росії. Скажіть, будь ласка, згідно із законом, врешті-решт, з логікою, з мораллю, включивши патріотизм, кому мали б повернути гроші насамперед: заробітну плату громадянину України чи незаконні прибутки іноземцю, який перебуває в розшуку і є громадянином країни-агресора?

Що можна ще сказати, коли влада є спонсором та захисником Ігоря Чуркіна? Це що? Бізнес? Політика? Де патріотизм? Де мораль? Влада стоїть на боці людини, яка ігнорує закони України, не сплачує податки державі, яка є злочинцем, нехтуючи своїми співвітчизниками. Скажіть, в якій цивілізованій країні таке можливо?

Пані Олено, на Вашу думку, чи можна сподіватися, що все ж працівники отримають свої гроші?

Надія, як кажуть, помирає останньою. Хоча скажу чесно: опускаються руки, коли ти знаєш і бачиш, як працює СИСТЕМА. Проте залишати ситуацію так, як є, буде неправильно. Є ініціативна група, яка працює над цим питанням. Надіслано листи, звернення у відповідні органи, очікуємо відповіді та реакції. Коли нічого втрачати, використовуватимемо всі методи, щоб людям віддати зароблені кошти.

Розмовляв Маркіян ВОЙТОВИЧ, Leopolis.news

P.S. Редакція Leopolis.news і надалі стежитиме за подіями щодо виплати заборгованості із заробітної плати та дотримання законів України з боку влади

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

Стрічка новин