Пристрасті за ТПВ і фантомний канадський інвестор

11:07 2 Серпня 2017

Пристрасті за ТПВ і фантомний канадський інвестор

Фото: Сміттєспалювальний завод і полігон утилізації ТПВ

У другій декаді липня в селі Давидові відбулися громадські слухання щодо будівництва на території Давидівської об’єднаної територіальної громади сміттєспалювального заводу. Надвечір до приміщення місцевого Народного дому зійшлися чи не всі мешканці села. Ініціатором зборів і голосування за відмову від будівництва підприємства утилізації ТПВ  став Віталій Дяків – молодий адепт політичної організації Юлії Тимошенко. Він же й колишній наймолодший сільський голова тієї ж Давидівської ОТГ.

На своїй сторінці у «Facebook» Віталій Дяків написав: «На наших очах планують збудувати сміттєспалювальний завод в нашому Давидові. Економічні переваги, а саме надходження в бюджет, нові робочі місця, звичайно, є бажаними для будь-якої громади, проте якою ціною? Чи коштує нова дорога вашого здоров’я? Чи коштує нове робоче місце здоров’я дітей Давидова та навколишніх сіл? Чи безпечно буде й надалі вирощувати городину біля такого заводу? Я, як житель Давидова, ПРОТИ будівництва сміттєспалювального заводу в Давидові. Ми не в Австрії, товариство. Я бачив, що було в Грибовичах, хоча по документах там все було нормально, і я не хочу, щоб Давидів став смітником Львівщини з небезпечними викидами в повітря, забрудненням ґрунтів та води, з горами сміття, а також десятками «жителів» таких смітників».

Водночас майбутній політик не запропонував, як вирішити питання утилізації ТПВ, і не пояснив, що саме перешкоджає товариству Давидова сформувати в собі ментальність громадян Австрії. Як й оминув увагою те, чи місцевий асфальтобетонний завод сприяє поліпшенню здоров’я давидчан. Докладніше про зазначені перипетії можна дізнатися зі статті «Сміттєспалювальний завод у Давидові, або Новий бізнес Дубневичів».

Як головний аргумент, чому не можна будувати сміттєспалювальний завод у Давидові, наводили близькість розташування до житлових будівель – усього 500 метрів. Натомість у Чехії сміттєспалювальний завод фірми «ЧКД-Дукла» розташований за 120 метрів від житла й функціонує, люди не скаржаться. Але це тема для іншої публікації. Щодо зазначених зборів у Давидові, то нелогічним видався факт відсутності інвестора, який мав бажання збудувати сміттєспалювальне підприємство. Чому не приїхав, не поспілкувався, не пояснив, які технології мав намір застосовувати?

Після оприлюднення інформації про те, що інвестор – канадська компанія ТNТ Inc. – не має в Україні свого представництва і не спеціалізується на будівництві підприємств з утилізації ТПВ, виникла потреба з’ясувати, що це за нонсенс.

У департаменті розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської ОДА про канадського інвестора чули й навіть надали копію його пропозиції – «Інвестиційну програму будівництва та експлуатації заводів із переробки відходів в енергію в Україні».

У Львівській ОДА повідомили, що пропозицію канадського інвестора надіслала поштою львівська фірма «ДВ-Екосвіт», яка вивозить й утилізує ТПВ, і порадили звернутися до керівництва компанії. Після попередньої телефонної розмови із секретаркою стаціонарні телефони «ДВ-Екосвіт» перестали працювати, а на інформаційний запит електронною поштою про інвестора Сергій Деміч, директор «ДВ-Екосвіт», не відповів. Довелося самому шукати контакт з інвестором за реквізитами, зазначеними на канадській «Інвестиційній програмі».

Якщо в пошуковій системі ввести назву фірми TNT Inc. або електронну пошту ukraine@tnt-inc.ca, то відкривається сторінка канадського підприємства, яке здійснює міжнародне відправлення пошти і перевезення вантажів, офіси якої розміщені в передмістях Торонто – Східному Йорку та Міссігозі. Зрозуміло, що це підприємство не спеціалізується на утилізації ТПВ.

Якщо зателефонувати за вказаним номером +1-905-738-0000, то потрапимо в Конкорд – приморський промисловий район міста Вон (у провінції Онтаріо в Канаді), який вказано в реквізитах «Інвестиційної програми». І там, у Конкорді, приємний жіночий голос розкаже про асортимент фірми «Centent Lighting» – прилади для освітлення помешкань, промислових об’єктів і територій.

Далі залишається третій і останній варіант – задати пошуковій системі адресу, вказану в реквізитах інвестиційної пропозиції: 9010 Keele Street, 2nd Floor, Vaughan, ON L4K 2N2. З’явиться сайт фірми «Indwisco Limited», яка виготовляє і реалізує металевий прокат і розміщена в тій же будівлі, що й «Centent Lighting», яка спеціалізується на освітленні. На фото, праворуч від вантажівки з рекламою на кузові «Indwisco Limited», видно номер споруди – 9010.

Більше жодних фірм, а тим паче тих, що спеціалізуються на вирішенні питань утилізації ТПВ, не вдалося знайти ні в Торонто, ні в його містах-супутниках, ані у прилеглих промислових районах. Сподіватимемося, що представники «ДВ-Екосвіт» пояснять законспірованість інвестора, інтереси якого презентували у Львівській ОДА.

Ярослав ЛЕВКІВ, спеціально для Leopolis.news

Реклама

Останні новини