ПЦУ каратиме священиків, які агітуватимуть напередодні президентських виборів

21:24 11 Лютого 2019

ПЦУ каратиме священиків, які агітуватимуть напередодні президентських виборів

Фото: АР

Православна Церква України не братиме участі в агітації напередодні президентських виборів, бо не має на це права.

А священиків, які все ж вдадуться до політичних агітацій, каратимуть, сказав предстоятель ПЦУ Епіфаній в інтерв’ю «Радіо Свобода».

Особисто він піде голосувати на виборах президента, але Церква не братиме участі в агітації.

«Звичайно, буду брати. Як громадянин я повинен брати участь у виборах. Це є обов’язок кожного громадянина. Тому я буду брати участь», – сказав Епіфаній.

Митрополит заперечив можливість проведення роботи з вірянами на тему виборів.

«Ми як Церква не маємо право агітувати за будь-якого з кандидатів, особливо з церковного амвону. Тому церква не буде брати участі в агітації за тих чи інших кандидатів у президенти. Тому що це суперечить церковним правилам і взагалі нашій чіткій позиції. І ми попередні рази на це звертали увагу навіть синодальним рішенням, що священнослужитель не має права цього робити», – наголосив предстоятель ПЦУ.

Якщо ж Церква фіксуватиме випадки агітації серед священнослужителів, то реагуватиме на це і ухвалюватиме рішення адміністративного характеру:

«Але бувають окремі випадки. У нас, наприклад, є декілька тисяч священнослужителів. І можуть бути якісь окремі випадки, що той чи інший священнослужитель пропагуватиме і проповідуватиме з амвону та закликатиме своїх парафіян до того, щоб вони голосували за того чи іншого кандидата. Але якщо будуть такі прецеденти, то ми будемо реагувати. По-перше, потрібно звернути увагу. Якщо людина не зрозуміє, наприклад, що не потрібно так робити, то потім ми будемо ухвалювати рішення адміністративного характеру».

Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

Стрічка новин