Пузиревський – про кількість виписаних патрульними штрафів, велопатруль та кишенькових злодіїв

18:15 14 Листопада 2016

Пузиревський – про кількість виписаних патрульними штрафів, велопатруль та кишенькових злодіїв

У прес-центрі Leopolis відбулися «Діалоги без краваток» з начальником управління патрульної поліції Львова Антоном Пузиревським.

Під час зустрічі Антон Пузиревський розповів про те, як працює поліція за понад рік після її створення, про проблему з кадрами, відсутність штрафів за перевищення швидкості та зростання рівня злочинності в області.

Про кількість виписаних постанов та штрафів

Від початку роботи Управління патрульної поліції у Львові патрульні склали 10 тисяч 936 протоколів про адміністративні правопорушення, серед яких 5 тисяч 819 – це оформлення ДТП, 3302 випадки – керування у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння, керування під дією лікарських засобів, 390 – за скоєння дрібного хуліганства, 98 – за злісну непокору та 100 тисяч 604 постанови про адміністративні правопорушення. Серед цих постанов 6 тис. 84 було складено за порушення Правил дорожнього руху, а 13 тис. 694 – за керування транспортними засобами без необхідних документів. Водночас щодо порушення ПДР пішоходами було складено лише 501 постанову. Виписано штрафів на суму 27 млн 506 тис. грн. Із цих штрафів 20 млн 796 тис. грн – за порушення Правил дорожнього руху, 6 млн 710 тис. грн – за рішеннями суду відповідно до протоколів поліції. На сьогодні сплачено 19 млн 53 тис. грн.

Про брак кадрів

Брак кадрів є в усіх містах України. Зараз у штаті є 929 працівників. Некомплект становить 103 людини. Добір проводять через департамент патрульної поліції. Зараз оголошено набір і перші етапи пройшли 1200 людей. Ці люди працюватимуть у Дніпрі, Одесі, Харкові, Запоріжжі та Києві, де є найбільший некомплект патрульних. Якщо у майбутньому працюватимуть комісії, які кожні кілька місяців зможуть випускати групи, до прикладу, по 30-40 людей, це закрило б багато питань.

У патрульній поліції Львова некомплект є через те, що люди перебувають у відпустках, на лікарняних, складають сесії тощо. Із цих 103 людей, тобто 11%, яких є недобір у патрульній поліції Львова, є 88 вакансій у стройових підрозділах.

2015 року з управління патрульної поліції звільнилися 18 осіб. Така ж кількість пішла з патрульної поліції 2016 року. Причини звільнення – сімейні обставини. Часто сім’я не сприймає того, що хтось із членів працює в структурі. Можливо, є якесь розчарування.

Про перевищення швидкості водіями

Патрульні працюють у Львові, а також на дорогах Львів – Краковець, Львів – Шегині, Львів – Рава-Руська, на відрізку дороги від Жовкви до Червонограда, а також на трасі Київ – Чоп. На цих напрямках працюють 12 екіпажів, 44 особи. Це взвод з обслуговування доріг державного значення.

Збільшення кількості ДТП із постраждалими відбулося через поліпшення стану доріг. Це одна з можливих причин. Також, на жаль, через відсутність фіксації швидкості патрульними. Це також вагома причина, бо, знаючи, що ніхто не обліковує, люди дозволяють собі трохи більше. Крім того, коли змінюються погодні умови, збільшується кількість ДТП. А чинників дуже багато: освітлення, покриття доріг, економія – люди «перевзувають» авто, коли вже край.

Зараз у нас немає приладів для вимірювання швидкості автомобілів. Але це комплексна програма, не можна просто повернути прилади, якими фіксували швидкість раніше. Передбачено автоматичну фіксацію, яка має бути одним з елементів фіксації швидкості. Однак точної дати впровадження не можу назвати.

Про принципи роботи на посаді

Як банально б це не звучало, але я пішов працювати в поліцію через бажання змін. Стояти осторонь, коли є можливість внести свою частку у зміни, які відбуваються навколо нас, вважаю, неправильно.

Про робочий день патрульних

Працівники патрульної поліції Львова працюють у зміні по 12 годин, однак приходять на роботу раніше, щоб отримати зброю, камери, рації та пройти інструктаж. Робочий день працівників поліції триває з 09:00 до 21:00, але на зміну вони виїжджають близько 08:00.

Зі зміни патрульні також знімаються приблизно о 20:00. Таким чином, вони працюють по 12 годин. По 24 години патрульних на роботі ніхто не тримає.

Навантаження на патрульних значно більше, ніж було раніше, зважаючи на некомплект, який є зараз. Водночас за додаткове навантаження патрульним не доплачують. Ми можемо дати людині додатковий оплачуваний вихідний. Однак це можна зробити, тільки зважаючи на наявні сили та засоби. Якщо людина захоче піти у відпустку перед новим роком і так зробить 50% особового складу, звичайно, відпустку ніхто не дасть. Якщо є масові заходи чи приїзд охоронюваної особи і потреба вивести додаткову кількість патрульних на вулиці, також не можемо відпускати людей.

Про перевищення повноважень патрульними

Судові справи проти поліцейських є. Сказати про системність не можу, але випадки є. Досі розглядають справу, розпочату 5 грудня, – Мосійчук, Хмеляр із затримання колишнього працівника ДАІ. Були випадки затримання працівників і при спробі дати хабара, й отримати. Я вважаю, що це людський фактор і виключити його неможливо. Загалом є чотири провадження, порушені проти патрульних поліцейських. Але в суді їх не завершено, і ми зможемо остаточно говорити, коли буде вирок суду.

Про велопатруль

Говорячи про велопатруль, треба перш за все проаналізувати його ефективність. Для того, щоб утримувати велосипеди, їх хтось має взяти до себе на баланс. Адже новий велосипед попрацює місяць-два, а потім почнуться поломки і їх треба буде ремонтувати. Тому це комплексне питання: ремонт велосипедів, уніформа для патрулів тощо. Раніше говорили про створення у Львові кінної поліції, однак це недоцільно. Створюючи певні підрозділи поліції, потрібно враховувати специфіку міста. Думаю, піші патрулі, зважаючи на специфіку Львова, є ефективними та достатніми.

Про розбиті автомобілі

За понад рік роботи львівські патрульні розбили 24 автомобілі. З вини патрульних розбито 8 автомобілів. Потрібно розділяти ДТП, де є суттєве пошкодження транспорту, аварії, у яких ремонт оплачує страхова компанія, та пошкодження, від яких авто не підлягає ремонту.

На початку роботи патрульна поліція мала 50 «Пріусів», а тепер в її автопарку є 67 машин. Також ми отримали «Сонати», які працюють здебільшого на трасах, і «Дастери», що їздять на тих ділянках, де є польові дороги. Річ у тім, що водії, особливо в нетверезому стані, уникаючи відповідальності, тікають сільськими дорогами.

Про зростання кількості кишенькових злодіїв

У Львові в осінньо-зимовий період зростає кількість крадіжок у громадському транспорті, тому пасажири мають бути обережнішими. Восени, коли погіршуються погодні умови, люди частіше користуються громадським транспортом, тому стає більше кишенькових крадіжок. Крім того, у Львові останнім часом злодії почали активніше красти вдень, аніж уночі. Важлива також оперативність. Якщо дзвінок про крадіжку надійшов через дві-три хвилини після злочину, то є ймовірність 80%, що злочинця буде затримано за орієнтуванням.

Леся БУРБАН, Leopolis.news

Останні новини