Роман Пилипенко про пішоходів та водіїв-порушників: Не треба змінювати людей, змініть законодавство

15:28 25 Вересня 2018

Роман Пилипенко про пішоходів та водіїв-порушників: Не треба змінювати людей, змініть законодавство

Фото: news.zp.ua

Начальник управління патрульної поліції у Львівській області Роман Пилипенко розповів про найпоширеніші причини порушень Правил дорожнього руху водіями та пішоходами, а також назвав головні виклики, які стоять перед патрульними та владою під час подолання цього явища.

«За 9 місяців 2018 року у порівнянні з аналогічним періодом 2017 року маємо зменшення кількості ДПТ та аварій із потерпілими зокрема. Маємо також зниження кількості загиблих та травмованих на дорогах Львова та області. Звичайно, це не ті цифри, які ми хотіли б бачити.

Правду кажучи, це зниження аварійності відбувається не завдяки, а всупереч. Всі знають, що уже чотири роки поліція не має права вимірювати і контролювати швидкість автомобілів на дорогах. Так, нам знизили до 50 км/год максимальну швидкість у межах населеного пункту, але контролювати ми її не можемо. Я вкотре наведу приклад: коли людина хоче їсти, вона іде до холодильника, робить бутерброд і їсть, а не дивитися телепередачі про їжу, нюхає її, бо не наїсться. Ми прекрасно розуміємо менталітет нашого народу: якщо не буде дієвого контролю, ніхто не дотримуватиметься правил дорожнього руху.

Потрібна автоматична фіксація порушень на дорогах. На жаль, ми не можемо поставити через кожні кілька кілометрів правоохоронця, щоб він виявляв порушників. Але і автоматичного фіксування у нас немає.

У нас порівняно із 2017 роком цьогоріч зменшилась кількість пішоходів, які постраждали на дорогах, кількість ДТП, винними у яких є пішоходи, також зменшилась, однак поведінка пішоходів надалі є незадовільною. Справа в тому, що за порушення ПДР пішохід має сплатити 51 гривню штрафу. Він заплатить штраф, якщо матиме посвідчення особи. Якщо за три години патрульні не можуть встановити особу затриманого, то повинні його відпустити.

Про який порядок та безпеку на дорогах ми можемо говорити, коли наше законодавство зв’язало нас по руках і ногах і ми нічого не можемо зробити?

Сьогодні відсутній алгоритм дій патрульного у випадку, якщо він зупиняє нетверезого водія, а той зачиняється у автомобілі. Не прописаний алгоритм дії поліцейського в такому випадку, щоб його не притягнули до кримінальної відповідальності. У жодному нормативно-правовому акті не пише, що має робити патрульний: розбити вікно, тримати водія, відпустити.

Про потребу змін у законодавстві я можу говорити годинами, бо накипіло і болить.

Другий аспект, який істотно впливає на безпеку на дорогах та аварійність – це інфраструктура.

Освітлення. Львів начебто вважається ІТ-столицею України, але, на мою думку, понад 90% вулиць у нас освітлені лампочками Ілліча. У Києві, до прикладу, зараз діє програма із заміни вуличного освітлення на світлодіодне. Якщо проїхатися вночі по проспекту Перемоги, то там, як удень. Це так само стосується доріг державного і міжнародного значення. Усі прекрасно розуміємо, що чим краще освітлена дорога, тим краще ми бачимо пішохода та автомобіль.

Друге. Треба, на мою думку, переходити до реорганізації світлофорних об’єктів, якими можна централізовано керувати. Треба, щоб оператор міг змінювати роботу світлофорів, зважаючи на час доби, завантаженість доріг чи зробити зелену хвилю, коли потрібно проїхати екстреним службам. На жаль, у Львові лише маленька частина світлофорів у центрі міста керується дистанційно.

Дорожнє обладнання. Потрібно встановлювати максимальну кількість загорож у тих місцях, де є велика кількість аварій. Бо, повернусь назад, у нас і водії, і пішоходи не дотримуються правил дорожнього руху, знаючи, що не будуть покарані. Максимально потрібно обмежувати можливість пішоходу вибігти на дорогу, а також облаштовувати велику кількість наземних і підземних переходів і в місті, і на трасах.

Потрібні також штучні звуження доріг при в’їзді у  населені пункти, облаштування кругових перехресть.

Я часто чую фразу, що треба змінити наших людей, треба змінити менталітет. Нічого нам змінювати не треба. Наш громадянин, українець, перетинаючи кордон, пристібає пасок безпеки, дотримується швидкісного режиму, пропускає інших водіїв, пішоходів, бо знає, що буде невідворотність покарання за його правопорушення. Він не курить у місці, де цього робити не можна, бо знає, що буде великий штраф, а якщо немає документів, то буде адміністративний арешт. Він це прекрасно знає і тому не порушує. Нічого в людях змінювати не треба, треба змінити законодавство, щоб кожен зрозумів: є правопорушення, буде відповідальність»,  – вважає Роман Пилипенко.

Анастасія ЛІТВІНЕЦЬ, для Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

Стрічка новин