Роман Семенишин: Усі призери чемпіонату України з боксу мають шанси здобути олімпійські ліцензії

14:59 22 Листопада 2018

Нашим співрозмовником є заслужений тренер України, старший тренер збірної Львівщини з боксу Роман Семенишин. Минулого тижня в Харкові відбувся XXVII чемпіонат України з боксу серед чоловіків. Збірну області на головному національному турнірі боксерів-любителів представляли семеро атлетів, четверо з них повернулися додому з медалями. Назар Куротчин став чемпіоном України у вазі до 49 кг, а Владислав Сидоренко (до 49 кг), Андрій Тишковець (до 52 кг) та Андрій Городецький (понад 91 кг) здобули бронзові медалі.

Романе Степановичу, в Харкові збірна команда Львівщини під вашим керівництвом зайняла друге місце за кількістю здобутих медалей і четверте в загальнокомандному заліку. Припускаю, маєте бути задоволені таким успішним виступом?

Якщо поглянути на медальний залік, тоді так. Але ми надіялися, що такі боксери, як Сидоренко, Тишковець і Городецький, щонайменше потраплять у фінал. На жаль, не вийшло. А загалом я згодний з вами: результат дуже непоганий. З семи наших боксерів четверо потрапили в призери. Єдине, що хлопцям варто було б ще трохи додати в якості боксу.

Прокоментуйте виступ нашого єдиного чемпіона Назара Куротчина, який учетверте поспіль здобув золото чемпіонату України. Фінальний поєдинок із молодим Євгеном Овсянніковим з Умані, який цьогоріч став бронзовим призером чемпіонату Європи серед чоловіків до 22 років, видався доволі складним для Назара.

Ми добре знаємо Овсяннікова. Назар зустрічався з ним і в минулорічному фіналі чемпіонату України. Щодо бою в Харкові, то ми розуміли, що виграли перші два раунди і в третьому Назар трошки розслабився. А противник дуже хотів перемогти, «зробив» бій і третій раунд нам трохи «поламав». Але зрештою Назар здобув перемогу в поєдинку.

Вагова категорія до 49 кг в Україні не дуже сильна, тому Назар прогнозовано мав бути щонайменше у фіналі. І це, напевно, останній чемпіонат України, де є вагова категорія до 49 кг (недавно Міжнародна боксерська асоціація оголосила про скорочення кількості вагових категорій у чоловіків з 10-ти до 8-ми, починаючи з Олімпійських ігор 2020 року. Зокрема, категорії до 49 кг уже не буде, а найлегшою стане до 52 кг – Авт.). Назар набиратиме вагу, переходитиме у вагову категорію до 52 кг і конкуруватиме в цій вазі. Іншого варіанта немає.

У півфіналі ви секундували суперникові Куротчина – Владиславу Сидоренку, ще одному львівському боксерові. Чому вирішили зняти Влада після другого раунду?

Бій для Сидоренка почався непогано, а в другому раунді Куротчин почав домінувати. І щоб перед фінальним поєдинком не було ніяких травм, вирішив зняти Владислава. Чому секундував опонентові Назара? Це два наші боксери. Я хотів бути зі слабшим, а сильніший має виходити і сам доводити, що він сильніший. Тому допомагав його опонентові.

Андрій Городецький, як і торік на чемпіонаті України у Львові, поступився Ігорю Шевадзуцькому з Кривого Рогу. Програв небагато, на мою думку.

Десь Андрієві не вистачило впевненості, більшого бажання перемогти, перебороти самого себе. Він мало викидав ударів, особливо правою рукою. І це не дивно, адже в нього вона травмована. Також Андрієві у Львові бракує конкурентних спарингів, це є проблемою.

Андрій Тишковець на минулорічному чемпіонаті України переміг Ростислава Білостоцького з Маріуполя, а в Харкові мінімально програв йому. Чому?

В Андрія з Ростиславом велика конкуренція останнім часом. Торік вони зустрічалися у Кропивницькому на чемпіонаті України серед спортсменів до 22 років, там з рахунком 3:2 судді дали перемогу Білостоцькому, хоча, на мою думку і думку багатьох людей, Андрій більше заслуговував перемоги. У Львові на дорослому чемпіонаті України 2017 року Андрій безумовно переміг Білостоцького. Тут же в Харкові він в одні ворота виграв перший раунд. Але на початку другого раунду чи то пропустив удар, чи ще щось сталося, противник зміг переламати перебіг поєдинку. І третій раунд вийшов «сопливий», як ми кажемо: то в один бік, то в інший. І врешті судді віддали перемогу тому, хто перехопив ініціативу. Погоджуюся з ними, Андрій справді трошки поступився. А чому так сталося, розбиратимемося. Наразі сам не можу зрозуміти, тому що був упевнений, що Тишковець мав проходити Білостоцького в Харкові.

Червоноградець Сергій Гук зайняв п’яте місце і в бою за вихід у півфінал створив конкуренцію господареві рингу Ярославу Харцизу, який у підсумку став чемпіоном України.

Сергій, хоч і програв, провів дуже конкурентний, хороший, якісний бій проти лідера цієї вагової категорії. Треба мати на увазі, що Гук боксував із суперником, який провів дев’ять зборів на рік. А сам він мав важку травму, тривалий час не боксував, за рік майже не проводив боїв. До того ж боксував в іншій вазі – важчій. Вважаю, що Сергій має майбутнє, але треба працювати.

Ще один вихованець червоноградської школи боксу, минулорічний бронзовий призер чемпіонату України Іван Данча цього разу вилетів зі змагань уже після першого бою, програвши бронзовому призеру цьогорічного чемпіонату Європи серед чоловіків до 22 років Максимові Пилипцю з Донеччини. Добре почавши бій, Іван «підсів» у другій його половині. Чому так сталося?

Він три тижні був на зборах із національною збірною України. Потім тренувався в Червонограді під керівництвом свого першого тренера Івана Хом’яка. Іван Павлович казав, що він утомлений і цей збір був для нього виснажливий. Щодо бою з Пилипцем, то він реально трішки поступився. У першому раунді без проблем переміг. Половину другого, на мою думку, виграв, а наприкінці «з’їхав». І в третьому раунді, вважаю, Пилипець був трішки кращий. Напевно, Іван був перевтомлений, не мав емоційного підйому. І ще одна проблема Івана: у Львові він не має конкурента, з ким стояти в парах. Стояли з Гуком – Сергієві пішло на користь, а йому ні. В Івана, на жаль, буває, що деколи любить віддати третій раунд, розслабитися наприкінці бою. Додати зайві два-три удари – і не було б тих проблем. Це питання психології.

Ураховуючи зміни вагових категорій і силу конкурентів львівських боксерів на всеукраїнському рівні, хто, на вашу думку, має найкращі шанси здобути ліцензію на Олімпійські ігри?

Так вийшло, що троє з чотирьох наших боксерів, які здобули медалі в Харкові, виступатимуть з наступного сезону в одній ваговій категорії – до 52 кг. Їм складно буде конкурувати з лідером збірної, бронзовим призером минулорічного чемпіонату Європи Дмитром Замотаєвим із Запоріжжя, але, думаю, Куротчин і Тишковець мають скласти йому конкуренцію. Назар двічі зустрічався із Замотаєвим і щоразу мінімально поступався – 2:3. Щодо Городецького, то я не знаю, чи він зможе перемогти лідера команди, чемпіона Європи 2017 року, Віктора Вихриста з Кременчука. Але надіюся, що Андрій захоче себе проявити і матиме таку нагоду у квітні в Херсоні на турнірі пам’яті Миколи Мангера, де відбудеться остаточне формування національної збірної. На сьогодні всі призери мають шанси, але чемпіони мають трохи більший плюсик.