Розсекречено список зрадників, які знищували українських підпільників

13:50 28 Грудня 2016

Розсекречено список зрадників, які знищували українських підпільників

Член УРП Ангел Григорій звернувся до правоохоронних органів України з вимогою притягнути до відповідальності осіб винних у винищуванні членів визвольного руху ОУН та УПА у Львівській області.

Про це кореспонденту Leopolis.news повідомив заступник голови Української Республіканської партії Ростислав Новоженець.

Григорій Ангел провів дослідження архівних матеріалів у колишньому архіві обкому Комуністичної партії України, що зберігається сьогодні у місті Львові по вулиці Буйка, 4. Він отримав список із ста п’ятдесяти осіб, нагороджених окупаційною радянською владою за вбивства членів ОУН та УПА. Цей перелік  було скеровано до Генерального прокурора України.

У результаті отримано відповідь із прокуратури Львівської області про те, що звернення скеровано до Львівської місцевої прокуратури № 1 для розгляду в аспекті протиправної діяльності органів НКВД УРСР впродовж 1939 – 1946 років, територіальне відділення якого було розташоване у м. Львові по вул. Миру, 1 (тепер Ст. Бандери).

Григорій Ангел вважає, що окрім НКВС  нести відповідальність повинна КПРС і конкретні нагороджені люди – як такі, що безпосередньо організовували вбивства і власноручно вбивали членів ОУН та УПА у Львівській області. Більшість серед нагороджених – функціонери комуністичної партії окупаційної радянської влади. Є багато сподівань, що після Революції Гідності в процесі декомунізації особи, що сприяли злочинам, окупації і встановленні радянського комуністичного режиму в Україні постануть перед судом і будуть засуджені за їхні злодіяння.

«Сьогодні діти та онуки тих вбивць, які знищували українських повстанців, обіймають посади і є шанованими людьми. А насправді вони повинні спокутувати гріхи своїх дідів та батьків. Окрім москалів-окупантів у списку, віднайденому в архіві Львівського обкому КПУ, є й чимало  місцевих запроданців, які допомагали знищувати українське підпілля. Журналісти можуть детальніше дослідити ці історії», – підкреслив Ростислав Новоженець.

Андрій БОЛКУН, Leopolis.news

Останні новини