Садового звинуватили в незаконній агітації

15:11 10 Січня 2019

Садового звинуватили в незаконній агітації

Фото: ЛМР

У Києві й інших регіонах України розміщено білборди з агітацією на користь Сергія Капліна та Андрія Садового, які не мають вихідних даних (відомості про установу, що здійснила друк, тираж, інформація про осіб, відповідальних за випуск, замовники відповідних матеріалів).

Про цей факт незаконної агітації інформує Комітет виборців України.

Це є порушенням ч. 3. ст. 59 Закону «Про вибори Президента України». Відповідно до інформації КВУ, ці білборди було розміщено за кілька місяців до початку виборчого процесу, однак після офіційної реєстрації Сергія Капліна й Андрія Садового вони є передвиборчою агітацією, а тому розміщувати їх мають з обмеженнями, встановленими Законом «Про вибори Президента України». Зокрема, білборди мають містити вихідні дані й оплачувати їх мають із виборчих фондів кандидатів.

Це саме стосується рекламних матеріалів на користь Валентина Наливайченка, розміщених у низці українських Інтернет-видань. Імовірно, ці матеріали не було оплачено з виборчого фонду кандидата, оскільки їх було розміщено ще до його офіційної реєстрації.

«Частина кандидатів розмістила рекламні матеріали за кілька місяців до початку виборчої кампанії, тоді вони не вважалися передвиборчої агітацією. Однак після офіційної реєстрації С. Капліна, А. Садового та В. Наливайченка всі матеріали, що агітують голосувати «за» чи «проти» цих осіб, мають бути розміщені відповідно до виборчого законодавства», – зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

Активні рекламні кампанії також проводять інші потенційні кандидати. Незважаючи на те, що до дня офіційної реєстрації формально вони не порушують норми чинного законодавства, такі дії свідчать про свідомі маніпуляції та публічну неповагу до основних принципів демократичних виборів.

КВУ закликає як офіційно зареєстрованих, так і потенційних кандидатів не порушувати чинне законодавство та принципи демократичних виборів і прибрати незаконну агітацію. При цьому, якщо кандидати заявляють, що не мають стосунку до вже розміщених агітаційних матеріалів, то вони мали б звернутися до суду.

Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

Стрічка новин