Садовий заявляє, що ділянку під нове сміттєзвалище має надати держава

20:13 19 Червня 2017

Садовий заявляє, що ділянку під нове сміттєзвалище має надати держава

Фото: nikorupciji.org

Міський голова Андрій Садовий розповів, що державна влада спекулює на темі нового сміттєзвалища для Львова.

Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

«На жаль, нема політичної волі не просто допомогти, а виконувати те, що має виконувати держава. Рік тому, після підпалу, закрили полігон за рішенням суду за поданням прокуратури. З того часу ми маємо проблеми, бо це був базовий полігон для Львова і 4 районів області. Ніхто альтернативної ділянки не запропонував. Ніхто не дав можливості користуватись іншими полігонами. Ми опинились в блокаді», – наголосив Андрій Садовий.

За його словами, сьогодні ситуація дійшла до межі: нікуди вивезти орієнтовно 8,5 тис. тонн сміття, яке накопичилося в місті.

«Треба в першу чергу розблокувати можливість вивезення. Були розмови, що місто отримає ділянку під новий полігон. За ту ділянку місто просить область вже 26 років, за часів усіх мерів. Якщо у нас є державна влада, будь ласка, запропонуйте, ми збудуємо там полігон. Хочете долучатись – будь ласка, але потрібні дії, а не політичні спекуляції», – заявляє міський голова.

Він зазначив, що місту не запропонували жодної ділянки, яка б відповідала державним будівельним нормам для будівництва сміттєпереробного комплексу.

«Було так: «там в полі є ділянка, може, ви собі там щось збудуйте». Це знущання над людьми. Це має бути відповідна земля, відповідні документи, дозволи. Місто не може мати полігон на своїй території. Це має бути в межах області. В нас є багато земель, які для цього можна переобладнати. Місто готове використати на це кошти», – розповів Андрій Садовий.

Він наголосив, що ділянку під сміттєзвалище має надати держава.

«Якщо держава, використовуючи свій ресурс, надасть ділянку під полігон, а нам потрібен для міста і для області резервний полігон, і держава фінансово допоможе – будь ласка. Але я хочу бачити документ, а чую балачки», – наголосив мер.

Нагадаємо, сьогодні прем’єр-міністр Володимир Гройсман оголосив про готовність виділити 50 млн грн на облаштування нового полігону для вивезення сміття зі Львова.

Міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Львова вирішила повторно звернутися до уряду та РНБО щодо оголошення у Львові зони надзвичайної екологічної ситуації, оскільки на попереднє звернення немає жодної реакції.

Leopolis.news

Реклама

Останні новини