Серпневі сюрпризи для українців: призов та нові тарифи

09:48 1 Серпня 2017

Серпневі сюрпризи для українців: призов та нові тарифи

В останній літній місяць почне працювати Фонд держстрахування, стартує призов у Національну гвардію, а також збільшиться кількість ліків, вартість яких компенсують за урядовою програмою. Про ці на інші нововведення читайте у нашому тексті.

Призов у Нацгвардію

З 1 по 31 серпня триватиме призов до лав Національної гвардії України. Указ президента про зміни термінів призову був опублікований 7 липня.

Фото: oborona.zp.ua

Новопризвані служитимуть півтора року. До армії покличуть громадян України чоловічої статі віком від 20 до 27 років, які не мають права на відстрочку, без судимості та проблем зі здоров’ям. Якщо призовник не з’явився у визначений час і місце або не повідомив комісаріат про зміну місця проживання, законом передбачено штраф 85-119 гривень. Якщо це порушення повторне, то 170-255 гривень.

Крім того, за ухилення від призову законодавство передбачає обмеження волі на термін до трьох років умовно.

Фонд соціального страхування

З 1 серпня 2017 року розпочинає роботу Фонд соціального страхування України. Новий фонд створений у зв’язку з реорганізацією Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України. Від 1 серпня усі права та обов’язки згаданих фондів переходять до новоутвореного Фонду соціального страхування України та його робочих органів.

Для своєчасного матеріального забезпечення та надання соціальних послуг, подання звітності по коштах Фонду з 1 серпня 2017 року страхувальникам (підприємствам, установам, організаціям) та застрахованим особам необхідно звертатись до відділень управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України.

ВНЗ оприлюднюють рейтингові списки

1 серпня о 12:00 вищі навчальні заклади оприлюднять рейтингові списки на зарахування на місця бюджетного замовлення.

Вступники мають виконати вимоги до зарахування не пізніше 12 години 5 серпня. Також до 5 серпня вищі навчальні заклади мають провести зарахування на місця державного замовлення на денну форму навчання за сертифікатами ЗНО, за результатами творчих конкурсів, квотами та вступними іспитами.

До 18 серпня здійснюється переведення на вакантні місця державного замовлення. Зарахування на контрактну форму навчання за кошти фізичних та юридичнх осіб здійснюється не пізніше 30 вересня.

Підвищаться тарифи у «Новій пошті»

Компанія «Нова пошта» запроваджує оновлені тарифи на послуги доставки по Україні, які набудуть чинності 1 серпня 2017 року. У середньому на дві-п’ять гривень змінюються тарифи на доставку до відділення документів і посилок вагою від 0,1 до 10 кг та від 20 до 30 кг. Також оновлено розмір доплати за адресну доставку документів і посилок – в залежності від ваги відправлення вона зміниться на п’ять-двадцять гривень.

нова пошта

Водночас, «Нова пошта»  впровадила новий підхід до тарифікації зберігання відправлень у відділенні та переадресування. Запроваджено градацію ваги відправлень для переадресування між відділеннями, розподіл тарифу на зберігання посилок і вантажів, а також змінено розцінки на ці додаткові послуги. Крім того, змінилася вартість послуги підняття на поверх вантажів вагою понад 30 кг.

«Нова пошта» також переглянула вартість зворотної доставки документів по Україні з одного відділення в інше, а також вартість доставки вантажів (понад 30 кг), в тому числі палетованих, у відділення та за адресою. Детальніше про зміни можна дізнатися з оновлених прайс-листів, які будуть опубліковані 1 серпня на сайті «Нова пошта» за посиланнями: для приватних та бізнес-клієнтів.

Розширення програми «Доступні ліки»

З 1 серпня перелік ліків, які входять до програми «Доступні ліки»,має збільшитися на чверть і становитиме близько 200 препаратів. Принаймні таку обіцянку дав прем’єр.

доступні ліки

Угода про вільну торгівлю між Україною та Канадою

 1 серпня 2017 року починає діяти Угода про вільну торгівлю між Україною та Канадою. Спеціальний асистент міністра міжнародної торгівлі Канади Марк-Андре Пурье заявив, що запуск ефективної вільної торгівлі з Україною є пріоритетом для міністерства міжнародної торгівлі Канади.

Як відомо, Угода про вільну торгівлю між Канадою та Україною була підписана 11 липня минулого року під час візиту Джастіна Трюдо в Київ. З 1 серпня цього року Канада негайно скасує мита на 99.9% українського імпорту. У свою чергу Україна теж скасує 86% мит на імпорт з Канади протягом 7 років, привівши митну політику в паритет.

Перехід на двоставковий тариф за опалення

Україна зобов’язалася перед Міжнародним валютним фондом з 1 серпня 2017 року ввести абонплату за підключення до послуг централізованого опалення. Про це сказано в Меморандумі про економічну й фінансову політику України, оприлюдненому на сайті МВФ.

опалювальний сезон

«Крім того, ми застосуємо тариф на розподіл газу й опалення на підставі потужності, що дозволить перенести деяку частину вартості на літні місяці, – написано у листі про наміри.

Наразі двоставковий тариф на послуги централізованого опалення мають тільки деякі підприємства ТКЕ, зокрема у Львові й Вінниці.

За двоставковим тарифом перша частина тарифу (умовно-постійна) покриває витрати на підтримку технологічного устаткування ТКЕ в робочому стані й розподіляється між всіма підключеними споживачами. Ця частина тарифу оплачується щомісяця протягом усього року. Умовно змінна складова тарифу покриває витрати на виробництво теплової енергії, тобто вартість енергоресурсів (газу, електрики), і оплачується споживачами тільки протягом опалювального сезону.

Зростуть ціни на оренду житла

Наприкінці літа традиційно ростуть ціни на оренду квартир в обласних центрах. Ріелтори пояснюють: через наплив студентів і сезонних працівників попит на нерухомість зростає і при стабільній пропозиції це призводить до зростання цін на 15-20%, пишуть «Українські новини». Ріелтор Максим Бабуряк зазначив, що сезонне зростання цін наприкінці літа торкнеться тільки бюджетного сегменту нерухомості. За оцінками експерта, квартири можуть подорожчати на 20%.

Водночас представник комітету Асоціації фахівців з нерухомості України Едуард Бразас впевнений, що ціни зростуть не більше, ніж на 10%.

Експерти радять шукати квартиру у липні або в першій половині серпня. При цьому за 5-6 тисяч гривень можна вимагати від орендодавця мінімальний набір техніки та меблів (стіл, диван, стільці, пральну машину, холодильник) і ремонт.

Підготувала Леся БУРБАН, Leopolis.news

Реклама

Останні новини