Сміттєпереробний завод у Львові хоче будувати підозріла фірма без досвіду

17:12 26 Липня 2016

Сміттєпереробний завод у Львові хоче будувати підозріла фірма без досвіду

«Захід Ресурс Плюс» маловідома фірма, яка хоче врятувати Львів від сміттєвої катастрофи. Проте підозри викликає той факт, що їй всього лише 2 місяці, а її теперішні керівники ніколи не займались переробкою сміття. 

На сьогоднішній прес-конференції на тему: «Оцінка технологій утилізації твердих побутових відходів у Львові», для журналістів провели приховану рекламу-презентацію можливого сміттєпереробного комплексу, який в разі затвердження міською радою може незабаром з’явитись у нашому місті. Проте, за рамкою красивого, сучасного комплексу, який би раз і назавжди вирішив проблеми міста, ховається сумнівна фірма, яка ледве існує кілька місяців, ніколи не мала досвіду переробки сміття, не має власного обладнання, але вже готова опрацювати кредитні кошти від Європейського інвестиційного банку.

Zs0vvXnVorM

Все ж таки на презентації продемонстрували красиву картинку того, як би місто мало переробляти власні відходи, ще й на цьому збагачуватись. Про це детально розповів Михайло Куценко, керівник української філії німецької компанії «Hammel», виробника сміттєподрібнювального та сміттєсортувального обладнання:

«Великогабаритні відходи надходитимуть у подрібнювач і від них відсортовуються металеві частинки, які йтимуть на брухт. Окремо наголошую, що до твердих побутових відходів не належать будівельні матеріали, папір, картон. Їх переробляти треба окремо. Сміття, що відділилось від металевих частинок надходить у спеціалізований бункер і далі воно передається до барабана сепаратора. Воно розпушується, рідка і дрібна частина відсіюється. Далі сміття йде через бактерицидний захист в сортувальні кабіни, де працюватимуть безпосередньо люди. На конвеєрі кожен з сортувальників відбирає певний тип сміття. Потім решта відсортованого сміття підходить до пресу, де його стискають. Те що не вдається відсортувати і те сміття, що буде пресуватись, додатково проходить через великий магніт, який забере рештки металу»

Спресовані брикети сміття, які бувають різних розмірів, від 1 м на 0.8м, до більших. 1 куб такого сміття буде важити 600 кг і більше. В цих брикетах не буде вологи, сміття не гнитиме, як звичайне і не утворюватиметься метан. Загалом сортувальна лінія зможе сортувати 550 тонн відходів, що трошки не дотягує до кількості виробленого сміття містом щоденно – 650 тонн.

Окремо буде відділятись і пресуватись горюче сміття, яке можна використовувати на ТЕС країни, а його ціна становитиме 40% від вартості вугілля на біржі. Від такої співпраці вигідно усім.

Тут закрадаються кілька нюансів. Компанія «Hammel» сумніву не викликає. Відома німецька фірма, обладнання якої використовуються по всьому світу. У нашій доволі цікавій схемі вона мала би виступити постачальником обладнання. Проте, зі слів консультанта «Захід Ресурс Плюс», відомого науковця, колишнього керівника проекту «Чисте місто» Івана Олексієвця обладнання вони будуть орендувати. На запитання в кого – йому не відомо. Іван Леонтійович повідомив, що краще знайомий з технічною стороною та розповів про два потенційних преси для міста, вартістю 300 тис. і 500 тис євро кожен.

Власне фірма «Захід Ресурс Плюс» створена лише 25 травня 2016 року. Консультант фірми Іван Олексієвець, раніше був керівником проекту «Чисте місто», яке було проектом Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України. Цим агентством керував Владислав Каськів, якого 25 березня 2016 року Національна поліція України оголосила в розшук. Як відомо, більшість проектів, до яких те чи інше відношення мав Каськів ніколи не реалізовувались і використовувались, як засіб відмивання бюджетник коштів.

Також Іван Олексієвець був помічником нардепа від Партії регіонів Юлії Льовочкіної, сестри Сергія Льовочкіна.

Як повідомляє журналістка Ольга Євстігнєєва, на момент реєстрації керівником підприємства були ці люди:

СОНЬКО ОЛЕКСІЙ ОЛЕКСІЙОВИЧ, індекс 74214, Херсонська обл., Нововоронцовський район, село Золота Балка, ВУЛИЦЯ ШЕВЧЕНКА, будинок 117, розмір внеску до статутного фонду – 500.00 грн.;

СТЕПАНЕНКО МАКСИМ МИХАЙЛОВИЧ, індекс 02152, м.Київ, Дніпровський район, ПРОСПЕКТ ПАВЛА ТИЧИНИ, будинок 21, квартира 125, розмір внеску до статутного фонду – 500.00 грн.;

Дві особи, на яких по всій Україні зареєстровано загалом 169 підприємств.

Також О. Євстігнєєва повідомляє, що директором цієї фірми є Олександр Залєвський, підприємства, що пов’язані з ним боргують державі мільйони:

f0a43da9dfdedd527194e7d11ee2bfdd

Наразі, компанія «Захід Ресурс Плюс» отримала доручення від ЛМР про облаштування тимчасового пункту перевантаження сміття на великогабаритні машини. Він знаходиться у Рясному і згідно з інформацією Leopolis.news нарікань від жителів поблизу поки що не викликає.

Але Іван Олексієвець розповів, що ця компанія отримала дозвіл від комісії надзвичайних ситуацій на облаштування такого комплексу:

«На сьогодні ми запропонували місту свої умови співпраці. Місто їх розглянуло і на засіданні комісії з надзвичайних ситуацій було винесено таку постанову. Ми взяли на себе певні зобов’язання. Сформуємо технічне завдання».

Проте, чомусь таке рішення відбулось без конкурсів між іншими компаніями, без оголошення тендеру. Якщо не враховувати рішення комісії надзвичайних ситуацій, то на яких підставах працює перевалочний пункт невідомо. Очевидно, що такі рішення, як і транспортування сміття в Київ мають прийматись на сесії міської ради.

Що в такій ситуації робити місту? Наразі це єдина фірма, яка вийшла з конкретною пропозицією до міста. Зі слів консультанта Іван Олексієвця, є співпраця  міжнародними компаніями, такими як «Hammel». Розроблений чіткий механізм переробки. Але, яким чином це робитиме компанія з 2-ох місячною історією, статутним фондом в 1000 гривень та відсутністю досвіду ніхто сказати не може.

Фото: transkarpatia.net

Назар ПРИТУЛА, Leopolis.news

Реклама

Останні новини