Справу будівництва на Варшавській-Сосновій розглядатиме Вищий господарський суд

12:05 21 Листопада 2016

Справу будівництва на Варшавській-Сосновій розглядатиме Вищий господарський суд

Кінцеву крапку в питанні законності виділення земельної ділянки під будівництво на розі вулиць Варшавської-Соснової поставить суд.

Як відзначає прес-служба прокуратури Львівської області, нещодавно представник забудовника земельної ділянки на розі вулиць Варшавської-Соснової в засобах масової інформації запевняла про безпідставність доводів прокуратури щодо незаконної передачі згаданої земельної ділянки під будівництво Львівського обласного кооперативного міжгосподарського об’єднання по агропромисловому будівництву «Львівоблагропромбуд».

З огляду на це, прес-служба прокуратури Львівської області вважає за доцільне поінформувати громадськість про законність, обґрунтованість та послідовність дій прокуратури у даній справі.

Так, підставою для звернення прокуратури Львівської області до господарського суду стали виявлені чисельні порушення, що полягали у незаконному наданні в оренду фактично вільної земельної ділянки під забудову без проведення конкурсу, незаконному виготовленні та погодженні проекту відведення цієї ділянки та ін.

Посеред інших, був виявлений факт внесення завідомо неправдивих відомостей до висновку про погодження проекту землеустрою в частині наявності на ділянці належного забудовнику майна, яке фактично відсутнє, що стало підставою для присвоєння земельній ділянці кадастрового номеру, прийняття радою ухвали про надання земельної ділянки в оренду без конкурсу та укладено договір оренди землі. Викладене стало підставою для реєстрації у ЄРДР кримінального провадження за ознаками вчинення злочину, передбаченого частиною 1 статті 366 КК Україна службовою особою Держземагенства у м.Львові, яке скеровано до суду.

Саме з урахуванням обставин, доводів та доказів, наданих прокуратурою, господарським судом Львівської області і було постановлено рішення про задоволення позову прокурора у повному обсязі.

Поряд з цим, розглядаючи апеляційну скаргу забудовника, Львівський апеляційний господарський суд не врахував обґрунтованості доводів прокурора та наявні у справі матеріали, що підтверджують незаконність надання вказаної земельної ділянки під скандальну забудову, а тому скасував рішення суду першої інстанції та відмовив у задоволенні позову прокурора.

Не погодившись з таким, прокуратурою Львівської області до Вищого господарського суду України подано касаційну скаргу.

Слід зауважити, що коментарі представника забудовника містять посилання на певні судові рішення, постановлені на його користь й подаються у контексті, вигідному для самого забудовника, однак, при цьому не зазначено, що такі прийняті не за участі прокуратури і не спростовують по суті неправомірності набуття права на земельну ділянку, оскільки саме судовий спір про законність надання земельної ділянки є первинним по відношенню до всіх інших, коментованих.

Разом з цим, акцентуючи увагу на «виграні забудовником суди», представник чомусь замовчує про «програні» справи. Зокрема, у жовтні поточного року Сихівським районним судом м.Львова відмовлено у задоволенні адміністративного позову Львівського обласного кооперативного міжгосподарського об’єднання по агропромисловому будівництву «Львівоблагропромбуд» до Інспекції ДАБК у м.Львові та залишено в силі наказ інспекції, яким скасовано реєстрацію декларації про початок виконання будівельних робіт на будівництво багатоквартирного житлового будинку за вищевказаною адресою.

З огляду на викладене, позиція прокуратури Львівської області є послідовною, законодавчо обгрунтованою та спрямованою на захист інтересів територіальної громади, з володіння якої незаконно вибула спірна земельна ділянка.

Кінцеву крапку у розгляді вказаного спору поставить вищий суд, наголошують у прокуратурі.

Суд скасував договір із забудовником на Варшавській-Сосновій

Нагадаємо, виконавчий комітет Львівської міської ради відкликав дозвіл на спорудження багатоповерхівки на розі вулиць Варшавська-Соснова.

Прокуратура розслідує підроблення документації щодо будівництва на Варшавській-Сосновій

Як повідомляли, у Львівській міськраді наголошували на незаконності будівництва на розі вул. Варшавська-Соснова через недотримання усіх приписів та відсутність дозволу від ЛКП «Львівводоканал».

Зокрема, начальник юридичного управління Львівської міськради Гелена Пайонкевич каже, що компанія «Львівоблагропромбуд», яка проводить будівництво на розі вул. Варшавська-Соснова, лукавить, стверджуючи, що всю відповідну документацію вони мають.

Зараз тривають три судові процеси щодо скандального будівництва.

Leopolis.news

Реклама

Останні новини