Стали відомі останні зміни до порядку призначення субсидій

16:06 28 Вересня 2016

Стали відомі останні зміни до порядку призначення субсидій

Фото: rada-uzhgorod.gov.ua

Сьогодні в Ратуші обговорили основні зміни до «Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послу, придбання скрапленного газу, твердого та  рідкого пічного побутового палива», які 8 вересня ухвалили в парламенті.

Постанова Кабінету Міністрів уточнює порядок обчислення сукупного доходу для призначення населенню житлових субсидій, передає кореспондент Leopolis.news.

По-перше, відтепер у сукупний дохід не враховуватимуть вартість безоплатно отриманих санаторно-курортних путівок, протезно-ортопедичних виробів, засобів реабілітації, сум, які виплачують у порядку відшкодування шкоди (регресні виплати), заподіяної працівникові за ушкодження його здоров’я, пов’язаного з виконанням ним трудових обов’язків;

По-друге, призначені субсидії в першому кварталі до середньомісячного доходу враховуватимуть дохід від земельної частки (паю), нарахованого один раз на рік у четвертому кварталі попереднього року, в середньомісячному розмірі на підставі відповідних довідок.

По-третє, тепер сукупний дохід обчислюють, виходячи з доходів, нарахованих особами, які досягли 14-річного віку станом на 1 січня цього року. Тобто, якщо підліток отримує дохід, пенсію чи стипендію, то це впливатиме на нарахування субсидій.

Також на прес-конференції розповіли про субсидії на майже 2 млн грн, які львів’яни отримали безпідставно.

«За інформацією Мінфіну, нині у Львові відомо про 194 випадки припинення субсидіювання. Загалом, мешканці отримали зайвих субсидій на суму 1,78 млн грн. Це серйозна сума, тому ми вже готуємо судові позови. Штрафних санкцій за порушення умов надання субсидій законодавство не передбачає, тому людей просто зобов’яжуть повернути гроші», – каже Наталія Демкович, начальник управління соціального захисту ЛМР.

Кірм того, ухваленою постановою уточнюють порядок автоматичного призначення субсидії громадянам на наступний період, а також дії особи в разі незгоди з рішенням про автоматичне призначення субсидії.

Для того, щоб оформити субсидію, мешканцям слід звертатися у «Єдині приймальні» районних відділів соціального захисту за місцем реєстрації. Також можна отримати консультації за «гарячими лініями», номери яких є на цьому сайті.

Любомир ШКІЛЬ, Leopolis.news

Реклама

Останні новини