Стародруки Львівської галереї мистецтв зберігають у колишній роздягальні будівників метро

18:40 5 Січня 2017

Стародруки Львівської галереї мистецтв зберігають у колишній роздягальні будівників метро

Фото: IGotoWorld

Приміщення, де діє відділ Львівської галереї мистецтв «Музей мистецтва давньої української книги», раніше були роздягальнею будівників львівського метро.

Про це розповіли сьогодні під час прес-конференції щодо зникнення рідкісних стародруків із галереї мистецтв, повідомляє кореспондент Leopolis.news. 

Головний хранитель Львівської галереї мистецтв Ігор Хомин розповів, що приміщення не має гідроізоляції, а також нормального даху.

«На даху фондосховища є смола, тому влітку там тридцять градусів, а взимку холодно й висока вологість. Тобто приміщення зовсім не пристосовано для зберігання старовинних книг», – розповів Ігор Хомин.

Директор Львівської національної галереї мистецтв Тарас Возняк додав, що ці фонди є у пристосованому приміщенні, яке було душем чи роздягальнею для будівників метро у Львові.

«Очевидно, треба ставити питання перед владою про перенесення Музею книги в адекватніше та захищеніше приміщення», – сказав директор галереї.

Крім того, Тарас Возняк розповів, що Музей книги охороняють чотири сторожі, його обладнано сигналізацією. Щоправда, сторожі, за словами директора галереї, старші люди – двом із них близько 80 років.

Нагадаємо, завідувач відділу Львівської галереї мистецтв «Музей мистецтва давньої української книги» Лариса Спаська також розповіла, що з приміщенням, де зберігають книги та стародруки, є проблеми.

«У нас із 2002 по 2004 рік узагалі не працювала сигналізація. Потім вона знову не працювала. Недавно не працювали ні фонди, ні експозиція. Саме приміщення не пристосовано для зберігання там стародавніх книг», – розповіла керівник відділу.

Нагадаємо, керівництво Львівської галереї мистецтв звернулось у прокуратуру та Нацполіцію із заявою про зникнення з відділу Музею мистецтва давньої української книги 95 стародруків, написаних кирилицею, та 2 рукописів. Стало відомо, які саме стародруки вкрали із фондів галереї мистецтв у Львові.

Леся БУРБАН, Leopolis.news

Останні новини