Статки ректора Львівського медуніверситету

10:48 9 Вересня 2017

Статки ректора Львівського медуніверситету

Фото: europejskaakademia.eu

Журналіст Єлизавета Чип оприлюднила черговий текст про ректорів – «Статки диРЕКТОРІВ: Львівський національний медичний університет ім. Д. Галицького».

Мастодонт серед ректорівБорис Семенович Зіменковський очільник Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького. Доктор фармацевтичних наук, професор Зіменковський попри те, що посада ректора конкурсна, вже 3 терміна поспіль (а це майже 20 років) очолює Медичний університет.

54 роки тому Борис Семенович сам був його студентом, а після закінчення – працював асистентом, доцентом, в різні роки завідував фармацевтичною кафедрою та кафедрою органічної і біоорганічної хімії, був деканом фармацевтичного факультету, проректором з навчальної роботи і, нарешті, 1998-го сів у крісло ректора.

Його дружина – Людмила Зіменковська теж не пасла задніх. Довгий час була співвласницею львівського медичного коледжу «Монада», який має 7 філій по Україні. Сьогодні вона пенсіонерка.

Родина у 2016 задекларувала півмільйона гривень доходу (511 567), з яких більше половини (312 715 грн) – зарплата Бориса Семеновича. Він отримував більше 26 тис. грн. щомісяця. Решта грошей – це академічна стипендія Зіменковського (36 720 грн), пенсія його (105 600 грн) та дружини (56 532 грн). Подружжя тримає гроші виключно у готівці, на половині матрацу Бориса Семеновича 218 тис. грн. та 38 тис. дол., на половині Людмили Яківни – 31 тис. дол.

З рухомого майна в Бориса Семеновича Mercedes-Benz GL-450 2008, який він придбав у 68 років (того ж 2008). З нерухомого в його одноосібній власності лише гараж, набутий у далекому 85-ому (17,4 кв м), решта майна – у співвласності з дружиною. Земельна ділянка (1 000 кв м), гараж (18 кв м) та будинок (340 кв м) з’явилися в подружжя ще у 1997 (за рік до того, як Борис Семенович став ректором), а от ділянку (789 кв м) біля самісінького Личаківського парку вони орендували у 2013. Облрада надала її в користування на 9 років, тобто Зіменковські мають повернути наділ у 2022. На цій ділянці росте симпатичний будиночок, ймовірно, той самий, який подружжя придбало у 1997 році.

Хоч сайт Львівського медичного університету досі вважає Зіменковського очільником, є один нюанс – його черговий контракт із Міністерством охорони здоров’я закінчився 2 місяці тому.

Це означає, що з 30 червня Борис Семенович не виконує повноваження ректора. Але, здається, він не палає бажанням поступатися насидженим місцем, адже вчетверте подав документи на участь у виборах. Вибори ректора медичного університету заплановані на 26 вересня і до того часу Міністерство охорони здоров’я призначило виконувачем його обов’язки першого проректора, професора Мечислава Гжегоцького.

На сайті інформація про одну з ключових цьогорічних подій університету, яка визначатиме його вектор руху найближчі 5-ть років, заточена переважно у PDF-файли розділу «Вибори ректора 2017». До слова, чисельні положення та регламенти, розроблені спеціально під цей конкурс, затверджував Зіменковський. Серед основних принципів проведення виборів задекларовані «відкритість, гласність, демократичність та забезпечення рівності прав учасників виборів».

Принципи хороші але їх реалізація, здається, кульгає на обидві ноги. До прикладу, на сайті університету професійним досягненням Бориса Зіменковського виділена окрема сторінка. Тоді як решта кандидатів задовольняються лише прізвищем, ім’ям, по-батькові у загальному PDF-списку.

Опублікувати хоча б мінімальні біографічні довідки кандидатів конкурсна комісія, мабуть, не вважає за необхідне. До речі, комісію вже вдруге очолює екс-заступник голови Львівської облради, завідувач кафедри філософії та економіки медичного університету Ігор Держко.

Так чи інакше Львівський медичний університет отримає нового ректора, а от чи буде він «новим» у повному сенсі цього слова – побачимо у вересні.

Також читайте: 77-річного ректора Львівського медуніверситету просять добровільно відмовитись від посади

Статки ректора «Львівської політехніки»

Leopolis.news

Останні новини