Статки ректора «Львівської політехніки»

14:00 4 Вересня 2017

Статки ректора «Львівської політехніки»

Фото: gazeta.lviv.ua

Нещодавно видання «Львівська газета» опублікувала текст про статки ректора одного з найбільших університеті України НУ «Львівська політехніка». Згодом текст з невідомих причин зник зі сторінки.

Автор статті Єлизавета Чип на своїй сторінці у «Facebook» так прокоментувала: «Так, ще якісь півгодини тому тут було посилання на матеріал «Статки диРЕКТОРІВ: Львівська політехніка». Я розказувала про задекларована та не задеклароване майно ректора Бобала та його родини. Сьогодні статтю вбили, під питанням наступні матеріали. Планувалася серія з 4-х. Сьогодні мала вийти про Мельника – ректора ЛНУ, завтра про Зіменковського – ректора ЛН медичного, післязавтра про Ткачука – начальник Академії сухопутних військ. Маєтки Мельника та Ткачука відзняла з квадрокоптера».

Попри те, що текст був знятий зі сторінки «Львівської газети», у кеші Google його можна легко знайти.

Зважаючи на резонанс та актуальність матеріалу, редакція Leopolis.news вирішила перепублікувати цей текст без змін. 


Статки диРЕКТОРІВ: Львівська політехніка /«Львівська газета»/

Минулого року держава визнала – посада ректора має високий рівень корупційних ризиків, тож очільники вищих навчальних закладів були змушені вперше заповнити декларації. На честь Дня знань «Львівська газета» вирішила ближче познайомити громадськість з ректорами 4-х найпопулярніших львівських вишів – університету «Львівська політехніка», Львівського національного університету імені Івана Франка, Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, Національної академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, – їхніми деклараціями та тим, що лишилося поза ними.

Один з найбільших університетів України – НУ «Львівська політехніка» – очолює доктор технічних наук, професор Юрій Ярославович Бобало.

Фото: old.lp.edu.ua

Під його керівництвом понад 2 тис. викладачів й більше 30 тис. студентів. У середині 1960-х Юрій Ярославович і сам був в числі останніх – вивчав радіотехніку. Після випуску він розпочав наукову та викладацьку кар’єру у своїй альма-матер, а через 40 років, у 2007, її очолив. Керівник з 10-тирічним, проте не найтривалішим серед 4-х наших героїв, стажем задекларував найбільший дохід – 888 888 грн –  і найвищу зарплату. Щомісяця ректор Політехніки отримував по 47 тис. грн, за рік набігло більше півмільйона (565 219 грн). Решта доходів – це пенсія та відсотки від вкладів Юрія Бобала та його дружини Софії. До слова, Софія Іванівна, так само як чоловік, усе життя працювала у Політехніці – викладала на кафедрі систем автоматизованого проектування.

Фото: old.lp.edu.ua

Зараз вона не працює, на пенсії. Напевно, саме за викладацьку кар’єру Софії Іванівні вдалося відкласти майже мільйон гривень (979 449), 30 тис. євро (29 491) й 55 тис. дол. (55 374 ). Усе своє багатство вона тримає у банках на 8-ми рахунках (один з них відкрито у Польщі). А от її чоловік, Юрій Ярославович, довіряє банкам менше, в нього 4 рахунки й 3 матраци гривневої готівки (1 138 753 грн). Загальні активи подружжя – це більш ніж 2 млн грн (2 118 202), майже 30 тис. євро (29 491) й 55 тис. дол. (55 374).

Юрій Ярославович – власник Toyota Avensis 2006 року, двох гаражів у Львові і двох земельних ділянок в області (2 402 й 592 кв. м). Ділянки Юрій Ярославович набув наприкінці 1990-х, коли обіймав посаду заступника проректора з наукової роботи. У спільній власності подружжя – квартира на 96 кв. м та недобудований садовий будиночок на 167 кв. м у селі Дунаїв Перемишлянського району, звідки Юрій Ярославович родом. Досить давній та скромний майновий здобуток змусив звернути увагу на дітей ректора: Олену та Ігоря Бобало. Обидва, за прикладом батьків, присвятили своє життя науці та викладанню в стінах Львівської політехніки.

Фото: wiki.lp.edu.ua

Олена Бобало – кандидат економічних наук. З 2015 року поєднує посаду старшого викладача кафедри соціальних комунікацій та інформаційної діяльності з обов’язками завідувача відділу маркетингу та інноватики.

Олена Юріївна – досвідчена маркетолог, до того, як прийти в науку, вона працювала у профільних відділах ЛКФ «Світоч-Нестле», СП «Галка» та ЗАТ «Ензим», а тепер, на чолі відділу Політехніки, ставить цілі й досягає їх, або, принаймні, намагається: «Намагаємось всіма доступними методами покращити та підтримати імідж університету, популяризувати результати його діяльності та відкрити світу всі переваги та можливості «Львівської політехніки». А переваги й можливості, здається, дуже навіть не погані.

У 2014 Олена Юріївна стала власницею однокімнатної квартири (55,2 кв м) у житловому комплексі бізнес-класу «Схід Сонця», що на проспекті В. Чорновола, а рівно за місяць, на тій же сходовій клітині, отримала ще одне помешкання (56,7 кв м). 17 грудня 2015 святий Миколай не мав іншого вибору, як «покласти під подушку» Олені Бобало майнові права на комору (9 кв. м) поруч із квартирами. Вартість квадратного метра в комплексі 18 тис. грн, тож за свої 120 кв м донька ректора заплатила щонайменше 2 млн грн.

У 2016 «сивий бородань» був щедріший – «приніс» Олені Юріївні 4-кімнатний таунхаус (206,4 кв м) на Варшавській або просто гроші, за які 23 грудня вона його і купила.

За дивним збігом обставин того ж 23 грудня 2016 року у цьому самому котеджному комплексі придбав 5-кімнатний таунхаус (275,3 кв. м) рідний брат Олени Юріївни – Ігор.

Окрім таунхаусу, в Ігоря Бобала є ще земельна ділянка у Славську. Півтори тисячі квадратних метрів (1 438) під будівництво він отримав у 2013 році.

Ігор Юрійович – кандидат технічних наук, доцент, викладає курс «Імітаційне моделювання складних інформаційних систем» і є співвласником фірми «ІСМ», що займається обробкою даних та розміщенням інформації на веб-вузлах. До речі, 7 з 10 співвласників фірми – викладачі «Політехніки».

 

Також читайте:

Декларації львівських ректорів: дорогі автівки, готівка та земля (ч. 1)

Декларації львівських ректорів: дорогі автівки, готівка та земля (ч. 2)

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

Стрічка новин