Степан Полторак: Вибухи на арсеналі в Ічні стались одночасно в різних сховищах

12:56 10 Жовтня 2018

Степан Полторак: Вибухи на арсеналі в Ічні стались одночасно в різних сховищах

Фото: golosua.info

З огляду на те, що вибухи сталися одночасно в різних сховищах, міністр оборони Степан Полторак припускає, що хтось заклав вибухівку для підриву на 6-му арсеналі зброї поблизу м. Ічні Чернігівської області.

Як повідомляє «Українська правда», про це він заявив на засіданні Кабінету Міністрів.

За його даними, перший вибух стався в ніч на 9 жовтня о 03:20, «одночасно, одразу на трьох сховищах, а о 03:45 відбулося ще 6 вибухів на різних сховищах, по всьому периметру, практично в усіх кутках і в центрі».

«На наш погляд, це відбувалося, щоб не дати нам можливість ефективно боротися з подією і локалізувати розповсюдження підривів снарядів і боєприпасів», – сказав міністр.

«Що відбулося? Спочатку був характерний хлопок і зарево, потім два хлопки – і вже вибух боєприпасу. На наш погляд, це свідчить про те, що, імовірно, була закладка боєприпасу для підриву наших сховищ», – заявив Полторак.

На його думку, недостатньо було обладнано периметр арсеналу.

«Друга позиція: ми надійно можемо берегти наші запаси тоді, коли побудуємо закриті залізобетонні конструкції, які надійно забезпечать охорону. Тому що коли є відкриті боєприпаси на ґрунті, їх зберегти від диверсійної групи чи навіть недбалості неможливо», – додав міністр.

Він повідомив, що саме на цей арсенал цього року було виділено 13 мільйонів гривень, профінансовано 9,6 мільйонів.

Готовність здачі сучасного периметру цього арсеналу – кінець 2018 року. Крім батальйону охорони, там функціонувала кінологічна служба, було встановлено засоби радіоелектронної боротьби для захисту від безпілотників, зазначив Полторак.

«Проводилася робота з обладнання місць зберігання зброї», – зазначив міністр оборони.

«На час вибуху на кожному посту було по 2 людини: один боєць ЗСУ й один із представників ВОХРу, також була варта – начальник варти, його помічник, розвідний і резерв у 10 осіб. По периметру на відстані до 3-х кілометрів перебували 12 осіб у різних видах нарядів: у засідці, в патрулі, в секретах…» – сказав він.

«На цьому арсеналі лише за останній місяць двічі проходили навчання з безпеки: міжвідомче і Міністерства оборони, коли перевіряли охорону. За підсумками першої перевірки було звільнено начальника цієї бази», – повідомив Полторак.

Як повідомляли, уночі проти 9 жовтня на території 6 арсеналу Міністерства оборони поблизу смт Дружба в Ічнянському районі Чернігівської області сталася пожежа.

За фактами вибухів на Чернігівщині військова прокуратура Центрального регіону України розпочала кримінальне провадження за ч.3 ст.425 Кримінального кодексу України – «Недбале ставлення військової службової особи до служби, якщо воно спричинило тяжкі наслідки, вчинене в умовах особливого періоду, крім воєнного стану. Карається позбавленням волі на строк від п’яти до семи років».

CБУ розглядає можливість диверсії на складі боєприпасів на Чернігівщині.

Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

Стрічка новин