Степан Полторак: Вибухи на арсеналі в Ічні стались одночасно в різних сховищах

12:56 10 Жовтня 2018

Степан Полторак: Вибухи на арсеналі в Ічні стались одночасно в різних сховищах

Фото: golosua.info

З огляду на те, що вибухи сталися одночасно в різних сховищах, міністр оборони Степан Полторак припускає, що хтось заклав вибухівку для підриву на 6-му арсеналі зброї поблизу м. Ічні Чернігівської області.

Як повідомляє «Українська правда», про це він заявив на засіданні Кабінету Міністрів.

За його даними, перший вибух стався в ніч на 9 жовтня о 03:20, «одночасно, одразу на трьох сховищах, а о 03:45 відбулося ще 6 вибухів на різних сховищах, по всьому периметру, практично в усіх кутках і в центрі».

«На наш погляд, це відбувалося, щоб не дати нам можливість ефективно боротися з подією і локалізувати розповсюдження підривів снарядів і боєприпасів», – сказав міністр.

«Що відбулося? Спочатку був характерний хлопок і зарево, потім два хлопки – і вже вибух боєприпасу. На наш погляд, це свідчить про те, що, імовірно, була закладка боєприпасу для підриву наших сховищ», – заявив Полторак.

На його думку, недостатньо було обладнано периметр арсеналу.

«Друга позиція: ми надійно можемо берегти наші запаси тоді, коли побудуємо закриті залізобетонні конструкції, які надійно забезпечать охорону. Тому що коли є відкриті боєприпаси на ґрунті, їх зберегти від диверсійної групи чи навіть недбалості неможливо», – додав міністр.

Він повідомив, що саме на цей арсенал цього року було виділено 13 мільйонів гривень, профінансовано 9,6 мільйонів.

Готовність здачі сучасного периметру цього арсеналу – кінець 2018 року. Крім батальйону охорони, там функціонувала кінологічна служба, було встановлено засоби радіоелектронної боротьби для захисту від безпілотників, зазначив Полторак.

«Проводилася робота з обладнання місць зберігання зброї», – зазначив міністр оборони.

«На час вибуху на кожному посту було по 2 людини: один боєць ЗСУ й один із представників ВОХРу, також була варта – начальник варти, його помічник, розвідний і резерв у 10 осіб. По периметру на відстані до 3-х кілометрів перебували 12 осіб у різних видах нарядів: у засідці, в патрулі, в секретах…» – сказав він.

«На цьому арсеналі лише за останній місяць двічі проходили навчання з безпеки: міжвідомче і Міністерства оборони, коли перевіряли охорону. За підсумками першої перевірки було звільнено начальника цієї бази», – повідомив Полторак.

Як повідомляли, уночі проти 9 жовтня на території 6 арсеналу Міністерства оборони поблизу смт Дружба в Ічнянському районі Чернігівської області сталася пожежа.

За фактами вибухів на Чернігівщині військова прокуратура Центрального регіону України розпочала кримінальне провадження за ч.3 ст.425 Кримінального кодексу України – «Недбале ставлення військової службової особи до служби, якщо воно спричинило тяжкі наслідки, вчинене в умовах особливого періоду, крім воєнного стану. Карається позбавленням волі на строк від п’яти до семи років».

CБУ розглядає можливість диверсії на складі боєприпасів на Чернігівщині.

Leopolis.news

Реклама:

Стрічка новин