Суддю Турківського райсуду Кріля відсторонили

14:05 10 Січня 2019

Суддю Турківського райсуду Кріля відсторонили

Фото: wz.lviv.ua

За матеріалами СБУ суддю Турківського районного суду Львівської області Кріля відсторонено від правосуддя у зв’язку з притягненням його до кримінальної відповідальності.

Про це інформує УСБУ у Львівській області.

Як повідомляє управління інформації та забезпечення комунікаційної діяльності Вищої ради правосуддя, сьогодні Рада розглянула клопотання антикорупційної прокуратури про тимчасове відсторонення судді Турківського районного суду Львівської області Кріля Луки Михайловича від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням його до кримінальної відповідальності.

Суддя Кріль Л.М. підозрюється у проханні службовою особою, яка займає відповідальне становище, надати неправомірну вигоду для себе за вчинення такою службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, дій з використанням наданої їй влади та одержанні службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди для себе за вчинення такою службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, дій з використанням наданої їй влади.

19 грудня 2018 року судді Крілю Л.М. вручено повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 368 КК України.

Мотивуючи необхідність тимчасового відсторонення судді Кріля Л.М. від здійснення правосуддя, заступник Генерального прокурора зазначив у клопотанні, що, перебуваючи на посаді судді Турківського районного суду Львівської області і здійснюючи правосуддя, Кріль Л.М. матиме можливість, зокрема, знищити або підробити документи і речі, що є матеріалами відповідної адміністративної справи і мають істотне значення для кримінального провадження, чи схилити до вчинення таких дій підпорядкованих йому працівників суду.

У розгляді зазначеного питання взяв участь представник Генеральної прокуратури України – прокурор першого відділу управління процесуального керівництва, підтримання державного обвинувачення та представництва в суді Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Генеральної прокуратури України Ігор Щур (на фото), який підтримав доводи клопотання про тимчасове відсторонення судді.

З огляду на зазначене Вища рада правосуддя ухвалила клопотання заступника Генерального прокурора – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Холодницького Н.І. задовольнити частково, тимчасово, до 19 лютого 2019 року, відсторонити суддю Турківського районного суду Львівської області Кріля Луку Михайловича від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням його до кримінальної відповідальності.

Як повідомляли, співробітники Служби безпеки України спільно з прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури 19 грудня викрили на хабарі в.о. голови одного з районних судів Львівської області.

Оперативники спецслужби встановили, що суддя вимагав від місцевого жителя одну тисячу євро за непритягнення до кримінальної відповідальності за керування автомобілем у стані алкогольного сп’яніння.

Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

Стрічка новин