Сувенірна «незалежність» Львівської облради ціною у 60 грн

15:30 7 Грудня 2016

Сувенірна «незалежність» Львівської облради ціною у 60 грн

Улітку цього року керівництво Львівської обласної ради неодноразово вручало медалі «25 років Незалежності України». Ними нагороджували військових, громадських діячів і навіть іноземців. Але, як виявилося, ця нібито «нагорода» обласної ради не має жодного офіційного статусу, а є звичайнісіньким сувеніром.

27 липня управління майном спільної власності Львівської обласної ради оголосило аукціон, предметом закупівлі якого були 100 медалей. До оголошення додали вимоги та чорно-біле (!) зображення майбутньої нагороди. На лицевому боці медалі має бути зображення елементів державної символіки та напис «25 років Незалежності України». Основний матеріал медалі – латунь, а герб виготовлено з нейзильберу.

medalka

Можна лише порадіти за обласну раду, яка знайшла кошти й вирішила такою пам’ятною медаллю вшанувати людей, що доклалися до здобуття Україною незалежності. Власне, у своєму запиті я попросив копію рішення облради про заснування цієї нагороди та положення, відповідно до якого відбувається процедура нагородження. Ну й поцікавився авторськими правами на цей художній виріб.

А поки чекав на відповідь, тендер на виготовлення медалі виграло ТОВ «Виробнича компанія «Знак» з Дніпра. З трьох фірм вона запропонувала найменшу ціну – за 100 медалей 8600 гривень. Хоча загалом очікувана вартість замовлення становила 12 тис. грн.

Але, як з часом виявилося, зазначена медаль «25 років Незалежності України» не має жодного юридичного чи офіційного статусу. Рішення про її заснування депутати Львівської обласної ради не ухвалювали. Усне доручення про виготовлення цієї «нагороди» надійшло управлінню майном від голови обласної ради. Жодних авторських прав на зображення медалі також не існує. У відповіді, яку я отримав на свій запит, було зазначено, що згадана медаль «належить до сувенірної продукції» і її видають на підставі відповідного доручення голови Львівської обласної ради, а отже, «порядок використання медалі не передбачає окремого положення».

Отакої! Виходить, що Олександр Ганущин від імені обласної ради помпезно вручав… сувеніри? До відповіді на мій запит долучено також листи від військових частин Львівського гарнізону та громадських організацій, які просять «підтримати клопотання щодо нагородження відзнакою Львівської обласної ради – ювілейною медаллю «25 років незалежності України». Народ навіть подумати не міг, що це не відзнака, а дешевий сувенір. Здивувало, що одна військова частина просила нагороди з нагоди 77-ї річниці з дня її створення (тобто з 1939 року). Треба ж було до такого додуматися, щоб нагороджувати військовослужбовців частини, яка гордо говорить, що вона родом із СРСР (ну точно не з панської Польщі) медаллю «25 років незалежності України»! Але голова обласної ради, який вважає себе патріотом та націоналістом, без вагань підписує доручення про забезпечення сувенірною продукцією (медаль «25 років Незалежності України» з футляром – 7 штук) для вручення військовослужбовцям згаданої частини.

Такими ж «фейковими» медалями нагороджено керівництво Злученого українсько-американського допомогового комітету зі Сполучених Штатів Америки, президента Ларису Кий та віце-президента Мотрю Бойко, п’ятьох членів Спілки безквартирних ветеранів Афганістану у Львівській області та багатьох інших людей. До речі, прізвища та імена 40 нагороджених відомі. Кому ж вручили 60 інших сувенірів – таємниця.

Між іншим, ціна однієї медалі – 60 гривень. У комплект також входить футляр вартістю 26 гривень, що становить аж 43% суми самого сувеніра. Ось така дешева вийшла сувенірна «незалежність» Львівської обласної ради. Але для особистого піару її керівництва все підходить. Особливо коли це за бюджетні гроші.

Андрій БОЛКУН, Leopolis.news

Останні новини