Тарас Чорновіл: Садовий бреше і маніпулює проблемою сміття

14:29 13 Червня 2017

Тарас Чорновіл: Садовий бреше і маніпулює проблемою сміття

фото: frontnews.eu

Український політик Тарас Чорновіл, який у свій час був народним депутатом від Партії регіонів, називає міського голову Львова Андрія Садового брехуном та маніпулятором.

Про це він заявив, аналізуючи дії і слова Садового у вирішенні проблеми сміття.

За словами Тараса Чорновола, мер Львова говорить неправду, заявляючи про якусь сміттєву блокаду, яку організували Гройсман, Порошенко та Луценко:

«Садовий бреше. Проблема існує вже кілька десятиліть. Сміттєвий полігон створений ще 60 років назад, а закрити його мали навіть до здобуття Україною незалежності. Вирішення проблеми постійно відкладали, хоча щороку ставало очевидніше, що запас часу у місцевої влади вичерпується. А рішення прокуратури лише повторило стару позицію – полігон уже давно закритий і вивозити туди сміття не можна».

«Садовий свідомо бреше. Проблема дійсно виникла не з його приходом до влади. Але він дуже добре усвідомлював її суть та оцінював наслідки й пропонував розв’язки. 2002 року Садовий балотувався на посаду міського голови (я теж голосував за нього). Тоді він програв, але подарував Львову шикарний документ – дуже вміло прописану й розумну програму діяльності міського голови. Там окремий розділ про європейський метод утилізації відходів у Львові – «відходи – це ресурс». 2006 року Садовий таки переміг і сів у мерське крісло. Під час виборів він навмисно виїжджав до Грибовичів, де мешканці вже тоді блокували проїзд сміттєвозів на звалище, й пообіцяв, що в найкоротші терміни полігон буде закритий, а Львів перероблятиме сміття, як і інші європейські міста. Після виборів про обіцянки та свою програму забув на десятиліття. Жодної дії зроблено не було», – додав він.

На думку Чорновола, Садовий бреше, бо приховує корисливі наміри:

«Проекти побудувати сміттєпереробний завод були вже давно. Кілька разів і я приводив до мерії інвесторів (щоправда ще до його попередників). Пізніше уже до Садового їх водив регулярно в мерію Тарас Стецьків (очолювана ним місцева Партія Реформи і порядок активно опрацьовувала цю тему). Після відвідин мерії інвестори втікали зі Львова чимдуж і ніколи більше не поверталися. Це не лише стиль Садового – вимагати відкати чи частку в бізнесі. Львів’яни з завидною постійністю обирали собі дуже корумпованих керівників. Єдине – Садовий переміг саме завдяки обіцянкам принести абсолютно нову якість у місцеву політику й господарку. Не приніс».

Політик також стверджує, що Садовий маніпулює, заявляючи, що Львову оголосили сміттєву блокаду, бо, бачте, вся Україна не хоче тонути в львівському смітті:

«Проблеми зі сміттям є скрізь, але назвіть мені хоч одне місто, яке не вирішує цю проблему самотужки, а чекає, що її вирішать інші. Назвіть хоч одне місто, з якого сміття вивозять в інші області. Закони визначають, що це виключна й безумовна відповідальність міської влади й ніхто замість неї не може й не має права нею займатися. Садовий згадав, як сесії в інших містах приймали рішення не пускати львівське сміття. А чому пан Андрій не каже, що перед цим місцеві мешканці піднімали бучу після смердючих львівських куп, що саме прості люди блокували проїзд львівським сміттєвозам, а ради вже затверджували позицію місцевих громад. Може всі ці громадяни, які ночами чергують на дорогах, щоб не отримати в себе плоди безгосподарності львівського міського голови – це теж запеклі прихильники Гройсмана чи «проплачені порохоботи»?

«Садовий робить з цього лише політику. Він розказує про блокаду з боку Президента й Прем’єра, хоча блокують такі ж, як і в нього у Львові мери та ради, більшість у яких (згадайте результати минулих місцевих виборів) належать аж ніяк не БПП чи НФ, а впливи на них київської влади не більші, ніж на самого Садового та його Самопоміч. Львівський мер не йде на переговори й будь-які форми діалогу. Говорить лише ультиматумами: я тут нагадив, а ви приберіть усе за мною, бо інакше ви – вороги львів’ян».

Leopolis.news

Реклама

Останні новини