Тарас Сулимко: Чорновіл перевертається в могилі від договорняків своїх соратників в облраді

14:40 19 Червня 2017

Тарас Сулимко: Чорновіл перевертається в могилі від договорняків своїх соратників в облраді

Зацікавило мене одне нещодавнє голосування у Львівській обласній раді: кілька разів поспіль депутати не змогли зібрати достатньої кількості голосів, щоб передати громаді села Сокільники приміщення старої аптеки. Невже це якийсь стратегічний об’єкт, дивувався я. Щоб знайти відповідь, вирішив поїхати на розмову до сільського голови.

Аптека розбрату

У самому центрі Сокільників, на першому поверсі будинку, де розміщується сільська рада, є приміщення комунальної аптеки. Віднедавна воно стоїть пусткою, оскільки кімнати не обігрівають, кинувся грибок. Місцеві депутати не могли миритися з тим, що пропадає комунальне майно, і запропонували Львівській обласній раді передати приміщення на баланс чи у власність сільської ради. Сокільники – село багате, і кошти на ремонт та відновлення роботи аптеки в бюджеті є. Здається, все логічно, тим паче статус цього майна – спільна власність територіальних громад області, а не самої обласної ради.

Але не так сталося, як гадалося. Під час першого голосування в лютому цього року рішення «Про передачу на баланс Сокільницької сільської ради приміщення аптеки №215 за адресою: вул. Січових Стрільців, 1, с. Сокільники Пустомитівського району» набрало лише 30 голосів за потрібного мінімуму в 43 голоси. Яка причина цього, десятитисячній громаді Сокільників так і не пояснили.

Тоді сільські депутати ініціювали питання про передачу цієї безгоспної аптеки вже у власність. 1 червня 2017 року на сесії обласної ради відбулося чергове голосування з цього питання. І знову невдача: лише 32 обласні обранці натиснули кнопки «За». Чому так уперто не бажають віддати селянам приміщення старої аптеки, ніхто не може пояснити. Тим паче, що без проблем голосують десятки інших «серйозніших» майнових питань.

Цікаво, що в обох цих голосуваннях голова обласної ради Олександр Ганущини натиснув кнопку «Утримався». А голова майнової комісії облради Ігор Комарницький, який на своєму засіданні підтримав це питання, взагалі не взяв участі в голосуванні 1 червня. Дивина та й годі! Як обурюються мешканці Сокільників, от таке-то піклування обласних обранців про інтереси своїх виборців. А дехто взагалі говорить, що якби депутатам «підмастили», то й рішення було б позитивне.

Помста соратників Чорновола

Я особисто оглянув приміщення цієї аптеки в Сокільниках: облуплені стіни, бруд, старі вікна. Голова сільської ради Тарас Сулимко не може стримати обурення. Він як учасник бойових дій на сході країни дуже чітко розрізняє, де добро, а де зло. Де за гарними словами про благо народу ховається жадоба наживи і брехня.

«Переконаний на 200%, що такого договорняка, який зараз є в обласній раді, ще не було. І я сказав на сесії облради, коли розглядали питання про передачу аптеки, публічно й відкрито обласним обранцям: ви пропонували назвати 2017 рік іменем В’ячеслава Чорновола. Так-от, Чорновіл зараз перевертається в могилі, бачачи, як у його обласній раді його однопартійці так чудять і займаються договорняками.  Насправді все дуже просто: один з лідерів фракції Народного руху України, голова постійної комісії з питань будівництва Богдан Гагалюк мав у Сокільниках свої інтереси. Його фірма будувала в нас дитячий садочок. Будівництво «успішно» запороли, садочок не побудували і, здається, навіть не хотіли будувати. І через те я його фактично попросив з села. Після цього в розмові пан Гагалюк прямо сказав,  що Сокільники нічого не отримають. Ще перед першим голосуванням узимку він знову казав мені: «Я далі будую садочок, тоді тобі віддамо аптеку». Але ж то не мені аптека потрібна, а громаді. Так спекулювати недопустимо», – говорить сільський голова Тарас Сулимко.

Він розповідає, що питав депутатів обласної ради, чого ж вони не голосують, просив пояснити, який сенс тримати пустим приміщення, в якому років з 40 не було ремонту, все нищиться і пропадає. У відповідь лише відводять очі й говорять про якісь партійні інтереси. А про народ коли думатимуть?

Площа приміщень старої аптеки – 167 кв. м. Там є кімнати, які аптекарі ніколи не використовували. Тарас Михайлович каже, що сільрада готова власним коштом усе відремонтувати. Громада Сокільників росте, йдеться про розширення і створення об’єднаної територіальної громади. І в частині цих приміщень можна було б розмістити державного реєстратора чи іншу службу, яка потрібна громаді.

Тарас Сулимко дивується, що офіційно ніхто не висловлював жодного слова проти. «Навіть голова обласної ради Олександр Ганущин у розмовах обіцяв підтримати, казав, що не має нічого проти. Але він керує трохи дивно. Коли треба, щоб щось там проголосували, то говорить: «Прошу підтримати», а коли якісь непринципові речі голосують, то каже: «Прошу визначитися». Ось такі цирки», – бідкається керівник громади Сокільників.

Розповідає, що проект рішення щодо цієї нещасливої аптеки пройшов усі погодження. «А дійшло до сесії – знову договорняк, змовилися, і на тому вся любов закінчилася. Люди не розуміють, що дискредитують не тільки свої партії, рухи, а й себе, і віру у владу. Вони так доголосуються до того, що люди піднімуться і зметуть їх. Простий люд цим так званим народним обранцям нічого не забуде. Тепер іще гірший договорняк, аніж за попередньої влади. Дивлюся я на всіх цих, які приїжджали на Майдан на екскурсію, і що далі – то гірше», – обурюється сільський голова.

Рекреаційна зона та червоно-чорні прапори під забороною

Тарас Сулимко розповідає, як нині непросто керувати місцевими громадами. Дуже недосконала законодавча база, один закон суперечить іншому.

«У Сокільниках є свій Герой – Андрій Дигдалович, мій побратим, який загинув на Майдані. Зробили йому і всій Небесній сотні проект гарного пам’ятника в місцевому парку, розпочали будівництво. Але всі роботи блокують, бо, бачте, парк не може бути на балансі сільської ради, а лише на балансі комунального підприємства. Всі ставлять палиці в колеса, як то кажуть. Пустомитівський держкомзем на документах написав, що цей парк – рекреаційна зона. Ну, розумію, що рекреаційна зона – це Моршин, Трускавець. А тепер будуть і Сокільники. Біля завантаженої міжнародної траси, поблизу річки, куди скидають усю каналізацію. Хай ця «рекреаційна зона» буде на совісті Романа Мигаля і пана Зозулі, які там керують і понаписували ті всі бздури. Але ми все зробили, як вимагали. Так тепер це комунальне підприємство має заплатити 200 тис. грн втрат ОСГ за землю парку. Ну не маразм?!»  каже Тарас Сулимко

На думку сільського голови, уся ця історія з аптекою насправді показує ставлення до проблем місцевих громад владних еліт країни й області. Села, селища й містечка самі мусять давати собі раду. Хоча внесені в законодавство зміни дали змогу останнім часом більше заробляти та інвестувати в розвиток і благоустрій.

Нині в Сокільниках прокладають каналізацію, невдовзі запустять у дію наносну станцію, будують центр мистецтв та дозвілля, амбулаторію сімейної медицини, яка буде в Пустомитівському районі найкращою. Добудовують садочок, який ніяк не могла завершити фірма пана Гагалюка. Зарезервовано кошти на будівництво нової на 660 учнів школи з басейном. Збудовано стадіон зі штучним покриттям, 5 спортивних майданчиків та зо два десятки дитячих.

І, як розповідає сільський голова, планів ще багато. Треба вирішити питання з надійним постачанням електрики, бо в селі прописано близько 7 тисяч людей, а живуть аж дванадцять. От і скаче напруга, треба за величезні гроші новий трансформатор купувати. Як змусити цих людей законодавчо прописатися – ніхто не каже, а від кількості населення вираховують багато нормативів на фінансування освіти, медицини, органів місцевого самоврядування. Та й багато інших проблем виникає постійно, а районна влада, Львів чи область нічим реально не допомагають, кажучи, що Сокільники – «і так багате село».

«Але заробляти ми стали лише кілька років тому. А до того – стара школа, ні садка, ні каналізації. Будівельне сміття зі Львова нелегально висипають на нашій території. Ми ловили ці машини – поліція лише розводить руками. Так само із крадіжками в селі. Зате коли ми торік на державне свято Покрови вивісили в селі поруч з державними і червоно-чорні прапори, то відразу якийсь дуже «вумний» поліцейський протокол склав. Бачте, недержавний прапор повісили. Сказав йому: коли я воював під тим прапором і проливав кров на сході України, ти сидів у теплій хаті, а тепер ще маєш совість вирішувати, який прапор українцям на своїй землі вивішувати?! Я заявив: складайте акт і подавайте до суду. Був би дуже радий, якби справа дійшла до суду. Але вчасно начальство в Пустомитах у поліції схаменулося. Добре, що хтось один з них має клепку в голові. Богу дякувати, стрималися і не наробили дурниць», – говорить сільський голова Сокільників.

Тарас Сулимко сподівається, що Львівська обласна рада восени після канікул усе-таки розгляне питання про ту злощасну аптеку. Відтак громада Сокільників зможе зробити в цьому приміщенні ремонт, і воно слугуватиме людям. «У жилах українців тече кров не лише козаків та січових стрільців, а й гайдамаків. І не треба всім тим депутатам це забувати. Від людей не заховаються. Не вдасться. Хай навіть не сподіваються», – резюмує колишній учитель, воїн АТО, патріот України та сільський голова Сокільників Тарас Сулимко.

Редакція готова надати слово всім згаданим у розмові особам для пояснення своєї позиції із зазначених в інтерв’ю проблем.

Андрій БОЛКУН, Leopolis.news

Реклама

Останні новини